Дослідження протеому РГЗ

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Хоспіси України

Понеділок, 24 липня 2017 17:10

Молекулярний тест дозволяє визначити пацієнтів з раком молочної залози, які будуть мати найнижчий ризик смертності

Згідно з новим клінічним дослідженням, проведеним компанією UC San Francisco у співпраці з колегами у Швеції, розроблено Молекулярний тест, який дозволяє точно визначити, які пацієнти будуть мати дуже низький ризик смерті від раку молочної залози навіть через 20 років після діагностики та видалення пухлини. В результаті проведеного тестового дослідження, пацієнтам з "надлегким" ризиком можна лікувати менш агресивно та уникнути надлишкового впливу лікування, що призводить до зменшення токсичних ефектів.

Джерело

Понеділок, 24 липня 2017 17:09

Кількісна оцінка імунних клітин, пов'язаних з розвитком ризику РМЗ

Дослідники з клініки Mayo визначили кількість різних типів імунних клітин, пов'язаних із ризиком розвитку раку молочної залози (РМЗ). Це перше дослідження, яке визначає кількісні показники різних типів імунних клітин у тканині молочної залози (МЗ) і пов'язані з розвитком ризику РМЗ.

Доктор Дегнім та її колеги вивчали кількісні відмінності типів імунних клітин між нормальною тканиною  МЗ від донорів та тканиною МЗ від донорів з доброякісним захворюванням МЗ, без злоякісної пухлини або збільшенням тканини МЗ. Вони розробили дослідження випадок-контроль, використовуючи зразки банку Cure Tissue Bank Сьюзен Дж. Комен  та жінок, у яких діагностовано доброякісне захворювання МЗ в клініці Mayo.

Дослідники виявили, що у порівнянні з нормальною тканиною МЗ тканина МЗ з доброякісним захворюванням мала більше типів імунних клітин, особливо дендритних клітин і макрофагів, які працюють разом для створення імунної відповіді. Жінки, які пізніше захворіли на РМЗ, показали меншу кількість імунних клітин, які продукують антитіла, відомі як В-клітини у тканині МЗ, що підтверджує гіпотезу про те, що імунна система може відігравати важливу роль при ранньому розвитку РМЗ.

Висновки дослідження свідчать про те, що імунна система може мати важливу роль у сприянні або пригніченні розвитку РМЗ на самих ранніх стадіях. Отримані дані надають дослідникам більшу впевненість в тому, що імунні підходи до профілактики РМЗ, такі як вакцини, можуть бути корисні.

Джерело

Понеділок, 24 липня 2017 17:08

Ризик РМЗ більше залежить від загального ожиріння, ніж від кількості жиру на животі (абдомінального жиру)

Зниження загального жиру в організмі, а не абдомінального жиру, пов'язане з більш низьким рівнем маркерів раку молочної залози (РМЗ). Рівні декількох маркерів ризику РМЗ були знижені у жінок в постменопаузі, які втратили загальну жирову масу, а не просто жир на животі. Ці результати підкреслюють важливість підтримки здорової ваги і можуть вплинути на розробку планів дієти і фізичних вправ для жінок з надмірною вагою.

Джерело

Понеділок, 24 липня 2017 17:07

МРТ-скринінг покращує ранню діагностику РМЗ у жінок

Згідно з новим дослідженням з Німеччини, опублікованим в Інтернеті в журналі Radiology, Магнітно-резонансна терапія (МРТ-скринінг) покращує ранню діагностику раку  молочної залози (РМЗ) у всіх жінок - не тільки тих, хто має високий ризик розвитку РМЗ.

МРТ давно відома як ефективна методика дослідження схильності до РМЗ, що забезпечує кращу чутливість, ніж мамографія та ультразвукове дослідження. В даний час, лікарі рекомендують проходити MРТ-скринінг молочних залоз для жінок, які мають сімейну історію раку або інші специфічні фактори ризику розвитку РМЗ. МРТ-скринінг не вважається необхідним для жінок із середнім ризиком, і існує опір розширенню МРТ у цій популяції, зокрема, через занепокоєння більшими витратами.

На думку головного автора дослідження, Крістіани Куль (доктор медичних наук, голова кафедри радіології RWTH Aachen University, Німеччина), РМЗ залишається основною причиною смертності від раку у жінок, і є підстави для пошуку шляхів покращення методів скринінгу.

У період з 2005 по 2013 рр. Доктор Куль та її колеги застосовували МРТ для обстеження 2120 жінок віком від 40 до 70 років, що мали ризик РМЗ менше 15%. У жінок була нормальна скринінгова мамографія і, у випадку з щільною тканиною молочних залоз, нормальний скринінг ультразвуку. При обстеженні за допомогою МРТ молочних залоз додатково виявлено 60 захворювань на РМЗ, у тому числі 40 інвазивних форм РМЗ, для загального рівня виявлення раку 15,5 на 1000 жінок. З 60 випадків РМЗ, виявлених у досліджуваній групі за період спостереження (7 007 раундів обстеження), 59 випадків були виявлені лише за допомогою МРТ, один був знайдений також за допомогою мамографії, але жоден не був виявлений лише тільки за допомогою мамографії або ультразвуку.

За словами доктора Кула, результати показують, що МРТ може служити корисним допоміжним інструментом для жінок із середнім рівнем ризику розвитку РМЗ, особливо тих, які мають щільну маммографічну тканину, і що для цієї мети МРТ перевершує додатковий ультразвук.

Результати також підкреслюють здатність МРТ до виявлення більш агресивних видів раку.

Джерело

Понеділок, 24 липня 2017 17:06

Пацієнти з РМЗ з щільною тканиною молочних залоз більш схильні до розвитку контрлатерального захворювання

Згідно з новим дослідженням з університету Техасу, у пацієнтів з РМЗ з щільною тканиною молочних залоз вдвічі збільшується ризик розвитку захворювання в контралатеральній молочній залозі.

Дослідження, опубліковане в журналі Cancer, є одним з перших, де знайдено зв'язок між щільністю грудей і контралатеральним РМЗ.

Орієнтовно, 10-річний ризик розвитку контрлатерального РМЗ для жінок з РМЗ, може становити 2% як мінімум, а також 40% як максимум, вважає дослідник. Такий значний діапазон значною мірою пояснюється мінливістю популяційних факторів ризику серед пацієнтів.

Джерело

Понеділок, 24 липня 2017 17:05

Дослідження щільності молочних залоз наближає до профілактики раку

Дослідники Аделаїди стали на крок ближче до профілактики раку молочної залози (РМЗ) після виявлення нового фактору щільності грудей, шо може бути фактором ризику РМЗ.

Вперше дослідники показали, що незначне хронічне запалення призводить до збільшення щільності молочних залоз та пов'язано з ризиком розвитку РМЗ жінки.

Ця знахідка відкриває двері для нових підходів до впливу на щільність молочних залоз та запобігання РМЗ шляхом зменшення запалення.

Результати опубліковано в міжнародному журналі Breast Cancer Research. Дослідження проводить науковий співробітник фонду досліджень раку молочної залози (THRF), доцент Венді Інгман з університету Аделаїди.

"У наших моделях ми індукували низький рівень хронічного запалення, і виявили, що частково за збільшення запалення відповідає білок, що називається CCL2, і це призводить до збільшення щільності тканин, а також підвищеного ризику РМЗ".

"Хоча вже відомо, що певні типи протизапальних засобів (таких як аспірин) можуть зменшити ризик розвитку РМЗ, вони пов'язані з більш довгостроковими побічними ефектами і не рекомендуються для жінок, щоб зменшити ризик.

"Завдяки цьому дослідженню ми вважаємо, що ми можемо виявити жінок, у яких найбільший ризик запалення за рахунок зв’язку його з щільністю молочних залоз і, таким чином, можемо ідентифікувати тих, хто буде найбільш ефективно піддаватися протизапальному лікуванню", - сказав доцент Інгман.

Майже 8% жінок мають надзвичайно високу щільність грудей та частіше розвивають РМЗ в майбутньому.

"Наша остаточна мета - зберегти життя жінок, і наші дослідження допомагають нам дізнатись більше про те, що загрожує цій групі високого ризику, щоб допомогти їм бути поінформованими про профілактичні процедури", - сказав доцент Інгман.

"Чим більше ми можемо зрозуміти ризики, пов'язані з РМЗ, тим більше шансів на лікування кожного ризику та запобігання розвитку раку у жінок.

"Наступним кроком є проведення подальших досліджень, шодо методів лікування запалення, а також  зв'язку між щільністю та запаленням у великому дослідженні".

Генеральний директор THRF Пол Флінн сказав, що це дослідження, підтримане місцевою громадою, має важливе значення для розуміння щільності молочних залоз та чому це визнаний фактор ризику РМЗ.

"За допомогою наших щедрих донорів та покупців квитків у лотереї Home Hospital Research, ми дуже пишаємося тим, що підтримуємо докторську справу професора Інгмана, що має важливе значення для запобігання РМЗ для жінок у майбутньому", - сказав він.

Д-р Alessandra Muntoni, директор з дослідницьких інвестицій, Національного фонду раку молочної залози заявила, що з'являються детальніші відомості про зв’язок щільності молочних залоз з раком, оскільки дослідники дізнаються більше про цю складну хворобу.

"Ми вітаємо дослідження, що призводить до подальшого освітлення факторів ризику РМЗ та профілактики захворювання", - сказала вона.

Джерело

Понеділок, 24 липня 2017 17:05

Підліткові збіднені дієти пов'язані з підвищеним ризиком передменопаузального раку молочної залози

Нове дослідження Карін Б. Міхельс доктора філософії, професора і завідувача кафедри епідеміології Школи громадської охорони здоров'я у Лос-Анджелесі, пов’язане з впливом підліткових збіднених дієт на ризик виникнення передманопаузального раку молочної залози (РМЗ). Жінки, що споживали дієту, якою захоплюються підлітки та молоді дорослі, пов'язану з хронічним запаленням, мали більш високий ризик для передменопаузального РМЗ в порівнянні з тими, чия не була пов'язана з хронічним запаленням. Результати цього дослідження опубліковані в журналі Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention, журналі американської Асоціації з досліджень раку (American Association for Cancer Research).

За даними дослідження, дієта з низьким вмістом овочів і високим вмістом цукру, підсолоджені і дієтичні безалкогольні напої, рафінований цукор і вуглеводи, червоне і оброблене м'ясо, маргарин можуть призвести до запальних процесів.

Таке дослідження важливе, оскільки захворюваність на РМЗ зростає в останні десятиріччя та оскільки захворювання розвивається протягом тривалого часу, важливо знати, чи така дієта на ранніх етапах життя жінки є фактором ризику РМЗ.

Для дослідження, Міхельс і його колеги використовували дані 45204 жінок, включених в програму медсестер Health Study II у 1998 році, коли їм було 33-52роки. Раціон харчування оцінювали за допомогою анкетування, починаючи з 27-44 років, а потім кожні чотири роки після цього. Раціон був оцінений спочатку за допомогою анкетування харчування в 1991 році, коли учасники були у віці 27-44 років, а потім кожні чотири роки після цього. У кожній дієті жінки отримали запальний результат за допомогою раніше розробленого методу, який пов'язує дієту з запальними маркерами в крові.

Протягом наступних 22 років у 870 жінок виявили діагноз "передменопаузальний РМЗ та у 490 жінок - діагноз "постменопаузальний РМЗ".

Результати дослідження свідчать, що звичайна дієта в підлітковому віці, дійсно може збільшити ризик розвитку РМЗ у молодих жінок до менопаузи.

Джерело

Понеділок, 24 липня 2017 17:04

Гормональні контрацептиви та використання фарби для волосся збільшують ризик раку молочної залози

Вік є найважливішим фактором ризику раку молочної залози (РМЗ), але, як показує це дослідження, використання гормонального внутрішньоматкового пристосування значно підвищує ризик РМЗ.

Дослідник Санна Хейккінен з університету Хельсінкі та Фінського онкологічного реєстру оцінює внесок використання гормональних контрацептивів та фарбників до спектру факторів ризику РМЗ.

Аналіз включав дані отримані від 8000 пацієнтів з РМЗ та 20000 осіб, що складали контрольну групу з Фінляндії. Згідно з результатами, застосування гормонального внутрішньоматкового пристрою було пов'язане з 52% збільшенням ризику РМЗ у жінок після менопаузи, у порівнянні з жінками, які використовували мідний внутрішньоматковий засіб. Використання інших гормональних контрацептивів було навпаки пов'язане з підвищенням ризику РМЗ на 32% у жінок віком до 50 років, у порівнянні з жінками, які не використовували гормональні контрацептиви.

Також було відзначено 23% збільшення ризику РМЗ серед жінок, які використовували фарби для волосся у порівнянні з тими, хто цього не робив.

Автори вказують, шо для підтвердження ролі цих факторі, необхідні подальші дослідження впливу гормональних контрацептивів, зокрема, гормонального внутрішньоматкового пристрою та фарб для волосся з іншими групами та перспективним дизайном дослідження.

Джерело

Понеділок, 24 липня 2017 17:03

Алкоголь пов'язаний з більш високим ризиком розвитку раку молочної залози у афро-американських жінок

Дослідження проведені доктором філософії, професором епідеміології та директором Центру гігієни навколишнього середовища і сприйнятливості в Школі глобальної охорони здоров'я в Гіллінгсе в Університеті Північної Кароліни Меліссою А. Тройестер вказують на те, що надмірне споживання алкоголю афро-американськими жінками може призвести до підвищеного ризику розвитку РМЗ у афроамериканських жінок і що вони, як і білі жінки, можуть отримати користь від зменшення споживання алкоголю.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention та в журналі Американської асоціації досліджень раку.

Джерело

Сторінка 1 з 31
Ви тут: Home Дослідження протеому РГЗ