Про проект «Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р. Є. Кавецького НАН України»
Версія для друку

Про проект

(3 голосів)

breast-cancer-non-specialistsІнтернет-портал «Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози» створено згідно плану науково-дослідних робіт Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького Національної академії наук України.

Портал містить інформацію і довідкові дані стосовно раку молочної залози (РМЗ) у жінок.

Мова порталу виключно українська.

Контент порталу створений на основі сучасної наукової і клінічної інформації щодо РМЗ та споріднених питань науковцями-онкологами. Достовірність і високий рівень якості контенту забезпечені високопрофесійним науковим і літературним редагуванням.

Інформація порталу представлена інтегровано і стосується багатьох питань і аспектів, пов'язаних з одним із найнебезпечніших онкологічних захворювань.

Концептуально портал складається із двох частин — двох модулів «Для нефахівців» і «Для фахівців», які принципово відрізняються за призначенням щодо цільової аудиторії, як це видно із самої назви частин порталу.

Для нефахівців

Модуль «Для нефахівців» спрямований на інформування пересічних громадян, що не є спеціалістами у галузі медицини, стосовно природи РМЗ, ранніх симптомів і ознак, сучасних методів діагностики і лікування, факторів ризику виникнення захворювання і його профілактики.

Модуль містить основні розділи «Загальна інформація про РМЗ»; «Фактори ризику та профілактика РМЗ»; «Симптоми та діагностика РМЗ»; «Клінічна класифікація та стадіювання РМЗ»; «Лікування хворих на РМЗ».

Довідкова частина містить «Глосарій», «Перелік спеціалізованих медичних онкологічних закладів України», а також довідкові матеріали та рекомендації практичного характеру: «Алгоритм руху пацієнток при обстеженні і спостереженні», «Самообстеження молочних залоз» тощо. Враховуючи невисокий рівень медичних знань цільової аудиторії цього модулю порталу інформація подається в максимально адаптованому вигляді, але без втрати її достовірності і релевантності.

Для фахівців

Модуль «Для фахівців» разом з базою даних «Онкогеном РГЗ» може стати корисним фахівцям у галузі онкології і онкомамології. Створено цю частину сайту на основі світових наукових даних щодо патогенетичних чинників раку грудної залози (РГЗ) та споріднених питань.

Модуль містить розділи «Гормональний патогенез РГЗ», «Генетичний профіль пухлин грудної залози» і «БД «Онкогеном РГЗ». До розділу «Гормональний патогенез РГЗ» увійшли підрозділи: «Загальні відомості щодо зв'язку між гормональним статусом і ризиком розвитку РГЗ», «Гормональний канцерогенез РГЗ», «Типи РГЗ за гормональним канцерогенезом» і «Вікові особливості гормонального статусу», що розкривають роль гормональної стимуляції проліферації клітин залози, експресії ряду протоонкогенів і пригніченням активності генів-супресорів тканини-мішені.

«БД «Онкогеном РГЗ» містить дані про гени, асоційовані з РГЗ, і складається з підрозділів «Опис гену», «Опис білка», «Опис транскриптів» з описом відомих варіантів сплайсингу для кожного гену.

Прочитано, разів: 3454 Останнє редагування Вівторок, 09 грудня 2014 12:35