Запальний рак молочної залози

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Запальний рак молочної залози

(2 голосів)

inflammatory breast-cancerЗапальний рак молочної залози (англ. Inflammatory Breast Cancer) — рідкісне і надзвичайно агресивне захворювання. Частота виявлення запального раку молочної залози становить 1-4% відсотки всіх вперше зареєстрованих випадків захворювання на рак молочної залози. Запальний рак молочної залози частіше виникає у жінок 50 і більше років, а також у жінок з ознаками ожиріння.

Зауважте, що захворювання на «запальний рак молочної залози» не слід плутати з класичним запальним процесом. Свою назву запальний рак молочної залози отримав тільки завдяки зовнішньому вигляду молочної залози за даної патології, оскільки під час цього захворювання пухлинні клітини блокують дрібні лімфатичні судини в шкірі молочної залози. Це значно ускладнює нормальний відтік лімфи від тканин ураженого органу, і молочна залоза набуває ознак запалення й набряку. Запальний рак молочної залози ще називають «набряково-інфільтруючий рак молочної залози».

Запальний рак молочної залози характеризується найбільш несприятливим прогнозом перебігу в порівнянні з іншими типами раку молочної залози. Адже запальний рак молочної залози розвивається надзвичайно швидко, має найвищу здатність до утворення метастазів у прилеглих до молочної залози лімфатичних вузлах та віддалених органах і тканинах хворої, а також у переважній більшості випадків не є чутливим до гормональної терапії. Саме тому під час виявлення запального раку молочної залози захворюванню автоматично присвоюють клінічну стадію ІІІВ — у випадку, якщо рак не розповсюдився на віддалені органи і тканини. А за виявлення метастазів у віддалених органах і тканинах — до клінічної стадії IV.

Симптоми та ознаки запального раку молочної залози

Зовнішні прояви ознак захворювання на запальний рак молочної залози насамперед пов'язані з блокуванням пухлинними клітинами лімфатичних судин у шкірі молочної залози, що значно ускладнює нормальний відтік лімфи від тканин ураженого органу. Молочна залоза може набувати наступних ознак: почервоніння, збільшення в розмірі і набряк однієї третини або більшого об'єму молочної залози, шкіра молочної залози набуває вигляду «лимонної скоринки», молочна залоза стає хворобливо чутливою, в ній відчувається слабке печіння, сосок може мати втягнутий вигляд. Як правило, під час фізикального обстеження в молочній залозі пухлинний(і) вузол(и) не виявляють. У той же час в лімфатичних вузлах навколо молочної залози можуть виявлятись об'ємні вузликоподібні утворення.

Слід зазначити, що симптоми запального раку молочної залози дуже схожі на: інфекційні захворювання (мастити) молочної залози, травматичне або ранове ушкодження молочної залози, а також на локальні прояви інших типів раку молочної залози. Ці обставини ускладнюють своєчасне правильне діагностування запального раку молочної залози.

Прочитано, разів: 3978 Останнє редагування Середа, 30 квітня 2014 08:17