Що таке «G» у класифікації TNM раку молочної залози

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Що таке «G» у класифікації TNM раку молочної залози

(11 голосів)

tnm gКатегорія «G» (патогістологічна градація) - описує ступінь відмінностей клітин раку молочної залози від нормальних клітин та швидкість, з якою збільшується кількість пухлинних клітин. Ця інформація використовується лікарем для прогнозу перебігу захворювання і вибору тактики лікування хворого після хірургічного видалення пухлини.

Загалом, чим нижчий індекс (цифра поруч із «G»), який застосовується для характеристики категорії «G», тим більший ступінь подібності пухлинних клітин до нормальних клітин, тим менша швидкість, з якою збільшується їх кількість і тим нижчий потенціал щодо утворення метастазів. І, навпаки, чим вищий індекс, тим менша подібність пухлинних клітин із нормальними клітинами, вища швидкість їх розмноження і більший потенціал щодо утворення метастазів.

Категорія «G»

Категорія «G» включає:

G1 високодиференційована пухлина. Пухлинні клітини подібні до нормальних клітин, характеризуються низькою швидкістю збільшення їх кількості і низьким потенціалом до утворення метастазів;
G2 помірнодиференційована пухлина. Пухлинні клітини мають ознаки нормальних клітин, характеризуються середньою швидкістю розмноження і середнім потенціалом до утворення метастазів;
G3 низькодиференційована пухлина. У пухлинних клітин майже відсутні ознаки нормальних клітин, вони характеризуються високою швидкістю розмноження і найвищим потенціалом до утворення метастазів. Низькодиференційовані пухлини асоціюються з найбільш агресивним і небезпечним перебігом захворювання.

Прочитано, разів: 7697 Останнє редагування Субота, 27 лютого 2016 14:21
Ви тут: Home Класифікація РМЗ та стадіювання Система TNM Що таке «G» у класифікації TNM раку молочної залози