Люмінальний Б підтип раку молочної залози

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Люмінальний Б підтип раку молочної залози

(1 Голосувати)

Частота виявлення люмінального Б підтипу (англ. luminal B) раку молочної залози складає 10-20% серед усіх вперше зареєстрованих випадків цього захворювання [1]. У порівнянні з люмінальним А підтипом раку молочної залози пухлини цього підтипу більш агресивні, за патогістологічною градацією їх відносять до помірно диференційованих пухлин. Як правило, переважна кількість таких пухлин є протоковими карциномами.

Пухлини молочної залози цього молекулярного підтипу мають гірший прогноз перебігу захворювання, адже вони частіше утворюють метастази в прилеглих і віддалених органах та тканинах і характеризуються більшою ймовірністю рецидиву (відновлення) захворювання після лікування. Вони часто не реагують на лікування за протоколами гормональної терапії, але чутливі до лікування за протоколами таргетної терапії [2].

Пухлини молочної залози люмінального Б підтипу є естроген-залежними і можуть мати на своїй поверхні декілька основних типів молекул, за наявністю яких їх поділяють на кілька субгруп:

1 Пухлини мають рецептори до естрогенів (ER+) і прогестерону (РR+), не мають рецепторів до епідермального фактору росту HER/2new (HER/2-), але мають високий рівень білка Кі67 (маркер проліферації (ділення) клітини)
2 Пухлини мають рецептори до гормонів підкласу естрогенів (ER+) і прогестерону (РR+) та високий рівень рецепторів до епідермального фактору росту HER/2new (HER/2+)

 

luminal-b-1 luminal-b-2 luminal-b-3 luminal-b-4
А Б В Г

Люмінальний Б-підтип протокового раку молочної залози. Імуногістохімічна реакція з антитілами проти рецепторів до естрогенів (А), прогестерону (Б), HER2/neu (В) та Кі67 (Г). Молекулярний профіль пухлини: ER(+)/PR(-)/HER2(-)/Ki67(+) [3].

Література.
1. Адаптовано з Eroles P, Bosch A, Alejandro Pérez-Fidalgo J, et al. Molecular biology in breast cancer: Intrinsic subtypes and signaling pathways. Cancer Treatment Reviews 2012; 38 (6): 698-707.

2. Кулигина Е.Ш. Эпидемиологические и молекулярные аспекты рака молочной железы. Практическая онкология 2010. Т. 4, № 2. С. 203-216.

3. Antonio Llombart Bosch, Isidro Machado, Antonio Llombart Cussac. Immunohistochemistry of the new molecular classification of breast carcinoma and its prognostic and therapeutic implications. Патология. 2012. №3, Т. 26. С. 5–10

Прочитано, разів: 3943 Останнє редагування Субота, 27 лютого 2016 14:23
Ви тут: Home Класифікація РМЗ та стадіювання Молекулярні підтипи РМЗ Люмінальний Б підтип раку молочної залози