HER/2 позитивний підтип раку молочної залози

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Сьогодні: 30.05.2020

HER/2 позитивний підтип раку молочної залози

(2 голосів)

Приблизно 10-15% пухлин молочної залози відносять до HER/2 (укр. херту) (англ. HER2-enriched) позитивного підтипу раку молочної залози. Цей підтип раку молочної залози частіше виникає в жінок у менопаузі віком від 40 до 60 років. HER2/neu позитивні пухлини молочної залози - це гормон-рецептор-негативні агресивні пухлини.

Пухлинні клітини характеризуються високою швидкістю розмноження і високим потенціалом до утворення метастазів у прилеглих та віддалених органах і тканинах, утворюють пухлини великого розміру. HER2 позитивні пухлини нечутливі до гормональної терапії, але чутливі до терапії за схемами таргетної терапії.

За молекулярним профілем ці пухлини мають високий рівень експресії рецепторного білка HER2/neu за відсутності рецепторів до естрогенів і прогестерону. Тобто, HER2 позитивні пухлини раку молочної залози мають наступний молекулярний профіль: ER(-)/РR(-)/HER2(+).

her2-1 her2-2 her2-3 her2-4
А Б В Г

HER2 позитивний рак молочної залози. Імуногістохімічна реакція з антитілами проти рецепторів до естрогенів (А), прогестерону (Б), HER2/neu (В) та Кі67 (Г). Молекулярний профіль пухлини: ER(-)/PR(-)/HER2(+)/Ki67(+) [1].

 

Література.
1. Machado, Antonio Llombart Cussac. Immunohistochemistry of the new molecular classifi cation of breast carcinoma and its prognostic and therapeutic implications. Патология. 2012. №3, Т. 26. С. 5–10

Прочитано, разів: 3924 Останнє редагування Субота, 27 лютого 2016 14:23
Ви тут: Home