Місцеві симптоми раку молочної залози

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Сьогодні: 22.01.2020

Місцеві симптоми раку молочної залози

(4 голосів)

Слід зазначити, що деякі форми раку молочної залози на ранніх доклінічних стадіях розвитку (тобто коли пухлина не досягла розміру 1 мм) протікають безсимптомно. Проте, кожна жінка, починаючи з 20-річного віку, повинна спостерігати і знати свої молочні залози та слідкувати за їх станом.

Необхідно регулярно проводити самообстеження, знати про фізіологічні зміни в молочних залозах, що відбуваються в результаті гормональних перебудов, пов'язаних як з циклічною зміною гормонів у жінок репродуктивного віку, так і з настанням менопаузи. Таке небайдуже відношення до свого здоров'я може стати запорукою виявлення будь-яких незвичних для вас (патологічних) змін стану молочних залоз і допоможе якомога раніше виявити специфічні симптоми і ознаки доброякісних і злоякісних захворювань.

Найчастіше за все при спостеріганні можна виявити такі місцеві ознаки захворювання молочних залоз:

symptoms-diagnostics-01

1 Зміни форми і/або розміру молочних залоз.

Збільшення в розмірі, набряк молочної залози або її частини може бути ознакою як інфекційного запального захворювання (мастит), так і проявом локальних симптомів деяких типів раку молочної залози. При злоякісному процесі такі зміни в молочних залозах можуть відбуватися внаслідок утворення вузликоподібних структур в протоках чи альвеолах та погіршення відтоку лімфи від молочної залози.

symptoms-diagnostics-02

symptoms-diagnostics-03

  

2 Зміни кольору і/або вигляду шкіри молочних залоз.

Почервоніння, лущення або потовщення шкіри молочних залоз, утворення втягнутих ділянок на шкірі, ділянок, що мають вигляд «лимонної скоринки» (зморщування, брижі), втягнення шкіри.

 

symptoms-diagnostics-04

symptoms-diagnostics-05

Такі ознаки не обов'язково, але можуть бути симптомами прогресування злоякісного процесу (найчастіше — інвазивного і запального раку молочної залози).

symptoms-diagnostics-06

symptoms-diagnostics-07

3 Зміни кольору і/або вигляду ареоли (білясоскового кружальця).

symptoms-diagnostics-08

symptoms-diagnostics-09

4 Зміни форми і/або напряму розташування соска молочних залоз.

symptoms-diagnostics-10

symptoms-diagnostics-11

5 Нефізіологічні (окрім молока в період годування) виділення із сосків молочних залоз.

Утворення ямочок, зморшок, лускаті висипи на шкірі ареоли, сверблячі, пекучі болі в полі соска, поколювання, втягнення соска всередину молочної залози, прозорі, жовтуваті чи кров'янисті виділення з соска.

Всі ці патологічні зміни не обов'язково, але можуть бути ознакою прогресування інвазивного раку молочної залози чи хвороби Педжета соска і є підгрунтям для термінового звернення до лікаря для подальшого обстеження.

 

Найчастіше за все, при пальпації (прощупуванні молочних залоз) під час самообстеження можна виявити такі симптоми і ознаки захворювання молочних залоз:

symptoms-diagnostics-12

6 Ущільнення або припухлості в молочній(их) залозі(ах)

Безболісне, вузликоподібне, тверде на дотик утворення з несиметричними краями в більшості випадків може свідчити про онкологічне захворювання. Також пухлини молочної залози можуть бути чутливими, м'якими чи округлими з рівними краями. Вони навіть можуть спричиняти біль. Проте, такі зміни можуть свідчити і про наявність доброякісної пухлини (це може бути кіста або фіброаденома). Тільки своєчасне звернення до спеціаліста допоможе встановити правильний діагноз і почати адекватне лікування.

symptoms-diagnostics-13

7 Ущільнення, припухлості в пахвовій, надключичній, підключичній області

Захворювання на рак молочної залози може поширитися на лімфатичні вузли, найчастіше це лімфатичні вузли, які знаходяться під пахвами, в над- чи підключичній області (метастазування в реґіонарні лімфатичні вузли). Такий процес призводить до патологічної опуклості, збільшення лімфовузлу(ів) у розмірах.

 

Застережливою ознакою змін і симптомів захворювання молочних залоз може бути відчуття:

9 Болю або печіння в молочній(их) залозі(ах)
10 Хворобливої чутливості шкіри молочних залоз, білясоскового кружальця і соска

 

Симптоми раку молочної залози можуть бути досить різноманітними — від зміни шкіри в різних анатомічних частинах молочної залози до ущільнень і вузликоподібних утворень в молочній залозі і реґіонарних лімфатичних вузлах.

Існують статистичні дані стосовно імовірності виникнення раку молочної залози у тих чи інших частинах молочної залози:

Таблиця

 Імовірність виникнення раку молочної залози  у тих чи інших частинах молочної залози (%)

Зображення
однієї молочної залози
Назва ділянки
молочної залози

Імовірність виникнення
раку молочної залози,
%

 symptoms-diagnostics-1  верхній зовнішній квадрант 41%
 symptoms-diagnostics-2  верхній внутрішній квадрант 14%
 symptoms-diagnostics-3  нижній внутрішній квадрант 5%
 symptoms-diagnostics-4  нижній зовнішній квадрант 6%
 symptoms-diagnostics-5  центральний (ділянка за соском) 34%

Діаграма

Імовірність виникнення раку молочної залози  у тих чи інших частинах молочної залози (%)

diagramma

 


Якщо ви виявили у себе будь-які незвичні ознаки або симптоми, перш за все, зберігайте спокій і здоровий глузд, не впадайте у відчай і не панікуйте! Неодмінно і якомога раніше зверніться до спеціаліста!

Потрібно ще раз підкреслити, що деякі форми раку молочної залози, особливо на ранніх етапах, протікають взагалі без явних симптомів, а симптоми, аналогічні тим, що можуть характеризувати розвиток раку молочної залози, свідчать про наявність не злоякісного процесу, а є результатом протікання інфекційних або інших доброякісних захворювань молочної залози.

Вирішити питання щодо причини таких змін в молочних залозах можливо тільки шляхом консультації у спеціаліста та обстеження з подальшою постановкою діагнозу. Чим швидше ви зробите це — тим скоріше забезпечите собі спокійне життя або адекватну медичну допомогу.

Прочитано, разів: 6488 Останнє редагування Понеділок, 01 грудня 2014 10:42
Ви тут: Home