SMAD2

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Сьогодні: 25.02.2020

Ген SMAD2

Опис гена

 • Назва гена:

  SMAD2

 • Повна назва гена:

  SMAD family member 2

 • Синонім назви гена:

  JV18; MADH2; MADR2; JV18-1; hMAD-2; hSMAD2; MGC22139; MGC34440

 • Кількість варіантів сплайсінгу: 12
 • Опис гена і білка:

  Білок, який кодується цим геном, належить до SMAD – сімейства білків, схожих на генні продукти гена дрозофіли «матері проти декапентаплегії» (Mad) і гена SMA C. elegans. Білки SMAD є тренсдукторами сигналів і транскрипційними модуляторами, які опосередковують кілька сигнальних шляхів. Цей білок опосередковує сигнал трансформуючаого фактора росту (TGF) бета і в такий спосіб регулює численні клітинні процеси, такі як проліферація клітин, апоптоз і диференціація. Цей білок рекрутується на TGF-бета-рецептори за рахунок взаємодії з якорем SMAD для активації рецептора (SARA) білка. У відповідь на сигнал TGF-бета цей білок фосфорилюється під дією рецепторів TGF-бета. Фосфорилювання викликає дисоціацію цього білка з SARA і асоціацію з членом сімейства SMAD4. Асоціація з SMAD4 є важливою для транслокації даного білка в ядро, де він зв'язується з цільовими промоторами і утворює комплекс з іншими кофакторами, що пригнічує транскрипцію. Цей білок може також фосфорилювати кіназою рецептора активіна типу 1 і опосередковувати сигнал від активіна. Мають місце варіанти альтернативного сплайсингу транскриптів, що кодують той самий білок.

 • Тип гена:

  Кодування білка

 • Організм: Homo sapiens

Опис білка

 • Субклітинна локалізація:

  Цитоплазма. Ядро. Примітка: У цитоплазмі за відсутності ліганду. Мігрує в ядро у вигляді комплексу із SMAD4.

 • Функції білка:

  Модулятор транскрипції активується TGF-бета і кіназою рецептора активіна типу 1 . SMAD2 є рецептор-регульованими SMAD (R-SMAD). Може діяти як супресор пухлини при колоректальному раку.

 • Імуногістохімічна характеристика:
 • Структура субодиниць:

  Виявлений у комплексі із SMAD3 і TRIM33 при додаванні TGF-бета. Взаємодіє зі SMAD3 та TRIM33. Взаємодіє із SARA (якір SMAD для активації рецептора); може утворювати тримери з SMAD4 ко-SMAD. Взаємодіє з FOXH1, гомеобоксним білком TGIF, PEBP2-альфа-субодиницею, CREB-зв'язуючим білком (CBP), EP300 і SKI. Взаємодіє з SNON; коли фосфорилюється в Ser-465/467. Взаємодіє (через PY-мотив) з SMURF2. Взаємодіє з AIP1 і HGS. Взаємодіє з NEDD4L у відповідь на TGF-бета. Взаємодіє зі LBXCOR1 та CORL2. Взаємодіє з PRDM16. Взаємодіє (за допомогою домену MH2) з LEMD3. Взаємодіє з RBPMS; взаємодія є прямою.

 • Тканинна специфічність:

  Експресується значною мірою в скелетних м'язах, серці і плаценті.

 • Посттрансляційна модифікація:

  Фосфорильований в одному або декількох з Thr-220, Ser-245, Ser-250 і Ser-255. У відповідь на TGF-бета фосфорилюється на Ser-465/467 під дією TGF-бета і кіназ рецептора активіну типу 1. Може взаємодіяти з SMURF2, коли фосфорилюється на Ser-465/467, рекрутуючи інші білки, такі як SNON, для деградації. У відповідь на декорин (природний інгібітор сигналізаціїTGF-бета) фосфорилюється на Ser-240 під дією CaMK2. Фосфорилюється під дією MAPK3 при стимуляції EGF, що збільшує транскрипційну активність і стабільність, блокується також кальмодуліном. У відповідь на TGF-бета убіквітинується під дією NEDD4L, що  сприяє його деградації. Ацетилюється на Lys-19 під дією коактиваторів у відповідь на сигналізацію TGF-бета, що збільшує транскрипційну активність. Ізоформа коротка: Ацетилювання збільшує ДНК-зв'язувальну активність in vitro і посилює його зв'язок з цільовими промоутерами in vivo.

 • Участь у розвитку захворювань:

  Дефекти в SMAD2 виявлені в спорадичних випадках колоректального раку.

 • Схожість послідовнестей:

  Належить до сімейства dwarfin/SMAD.
  Містить 1 домен MH1 (MAD гомологія 1).
  Містить 1 домен MH2 (MAD гомологія 2).

 • Література:

  1. USP4 promotes invasion of breast cancer cells via Relaxin/TGF-β1/Smad2/MMP-9 signal. Cao WH, Liu XP, Meng SL, Gao YW, Wang Y, Ma ZL, Wang XG, Wang HB. Eur Rev Med Pharmacol Sci. 2016 Mar;20(6):1115-22.

Детальніше в цій категорії: « BCL2
Ви тут: Home