Просвітницька акція «Ми – за майбутнє без раку». Фотозвіт

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Просвітницька акція «Ми – за майбутнє без раку». Фотозвіт

(1 Голосувати)

world-cancer-day-018 лютого 2013 р. у Києві відбулася просвітницька акція «Ми – за майбутнє без раку», приурочена до Всесвітнього дня боротьби проти раку. Її організували Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології (ІЕПОР) ім. Р. Є. Кавецького НАН України, Благодійний фонд «Єдність проти раку» та Рада молодих учених інституту.

Захід передбачав інформування широких верств населення, насамперед молоді, про ризики виникнення злоякісних новоутворень у зв’язку із веденням нездорового способу життя та шкідливими звичками, а також про основні напрямки профілактики раку.

Під час проведення акції молоді науковці інституту розповсюджували листівки, в яких розповідали про основні причини виникнення раку та давали рекомендації, як можна уникнути захворювання, змінивши спосіб життя. Також вони пропонували дізнатися правду про злоякісні пухлини через розвіювання міфів і хибних уявлень, адже саме на цьому концентрував увагу людства Всесвітній день боротьби проти раку 2013 року.  І насамкінець, організатори заходу інформували, що основною причиною виникнення раку легень є паління, а відтак перехожі мали змогу «обміняти» цигарки на фрукти і вітаміни, щоб надалі позбутися звички тютюнопаління.

world-cancer-day-video-01Молоді науковці-онкологи планували впродовж трьох годин розповсюдити близько 500 інформаційних матеріалів, та за півгодини (попри те, що постійно йшов холодний дощ!) більшість листівок уже розібрали. Приблизно половина з тих, кому пропонували викинути цигарку, а натомість отримати фрукти, охоче погоджувалася на такий «бартер». Зазвичай, то були молоді люди, що не може не тішити вчених: це означає, що суспільство, особливо його найперспективніший прошарок, цікавиться досягненнями науки, довіряє науковцям, а головне – готове змінювати свою свідомість і, відповідно, спосіб життя та звички, які шкодять здоров’ю. До речі, про це вони розповідали і журналістам, які з твердим переконанням, що говорити про проблему раку треба не лише 4 лютого, у Всесвітній день боротьби проти раку, а щодня, прийшли висвітлити нетрадиційну акцію науковців Національної академії наук.

- І молодь, і більш старші люди, незважаючи на зовсім несприятливі для цього погодні умови, знаходили кілька хвилин, щоб вислухати нас. Вони погоджувалися з рекомендаціями щодо профілактики злоякісних онкоутворень і брали листівки, аби розповісти про нашу акцію своїм знайомим, - говорить голова Ради молодих учених ІЕПОР ім. Р. Є. Кавецького НАН України, кандидат біологічних наук Наталя Бездєнєжних. Однак дехто пробігав мимо, посилаючись на зайнятість. Шкода, що багато українців не мають часу на отримання інформації з, так би мовити, перших рук (шукають її на сумнівних інтернет-сайтах), відвідати лікаря, а звертаються за допомогою вже тоді, коли хвороба ввійшла в останню стадію руйнування організму.

world-cancer-day-video-02 Cьогодні ми докладаємо багато зусиль для дослідження природи раку та пошуку шляхів діагностики й ефективного лікування цієї патології. Але ми дуже часто втрачаємо шанс, дарований нам Природою: не хворіти, бути здоровими, а значить - щасливими. Профілактика раку найдешевша у світі, та, на жаль, її найменше використовують пересічні громадяни, - вважає директор Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р. Є. Кавецького НАН України, академік НАН України Василь Чехун. - Наша молодь виступила з чудовою ініціативою - звернути увагу суспільства на те, що запобігти онкологічним захворюванням можна простими методами: кинути палити, займатися спортом, правильно харчуватися, тобто вести здоровий спосіб життя. Це ті заходи, які мало вартують у фінансовому плані, але дуже цінні для здоров’я людини та її майбутніх дітей.

Акція, проведена 8 лютого, була лише першим кроком виконання великої програми «Ми - за майбутнє без раку», ініційованої Радою молодих учених. Другий крок вони планують зробити у квітні-травні. Це буде «бартер» на користь спорту: науковці-онкологи закликатимуть людей вийти з пабів, залишивши там келихи з пивом, і приєднатися до пробіжки вулицями міста. Науковці мають намір вийти за межі Києва, організувавши всеукраїнську акцію за майбутнє без раку.

Ірина НІКОЛАЙЧУК

Прочитано, разів: 2915 Останнє редагування Понеділок, 22 квітня 2013 13:16
Ви тут: Home Наші події Просвітницька акція «Ми – за майбутнє без раку». Фотозвіт