Розташування, зовнішня будова молочної залози
Версія для друку

Розташування, зовнішня будова молочної залози

(1 Голосувати)

Молочна залоза (латинське mamma) є парним органом, відноситься до апокринних залоз людини. Більшою своєю частиною розташована на поверхні великого грудного м’яза (що лежить на ребрах) і невеликою частиною примикає до бокової поверхні грудної стінки. Протяжність залози від III до VI, іноді до VII ребра.

Між лівою і правою залозами є впадина, яка зветься пазухою. Як правило ліва і права молочні залози мають незначні відмінності у розмірі, ліва залоза дещо більша. Сама залоза оточена жировою тканиною, що і визначає її форму. Молочна залоза покрита ніжною шкірою.

Приблизно посередині найбільш опуклої частини залози, що відповідає рівню V ребра, є пігментована ділянка шкіри — це поле соска (грудне кружальце або ареола), діаметром 3-5 см, в центрі якого виступає сосок молочної залози. Шкіра, що покриває сосок і поле соска, відрізняється особливою ніжністю і має велику кількість дрібних складок, що по вигляду нагадують зморшки. Колір шкіри різний: він може бути рожевим або коричневим залежно від загальної пігментації шкіри жінки.

breast-anatomy-01

Розташування, зовнішня будова молочної залози: 1 — ключиця, 2 — великий грудний м'яз, 3 — ребра, 4 — сосок (right none), 5 — грудне кружальце або ареола (right none),  6 — пазуха, 7 — жирова тканина,  8 — часточки, альвеоли або лобули, 9 — молочний проток, 10 — молочний синус, 11 — молочний отвір.

Прочитано, разів: 2986 Останнє редагування Понеділок, 05 травня 2014 09:25