Г - Глосарій

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Глосарій

Term Definition
Гістологічне дослідження

Гістологічне дослідження - це дослідження тканин під мікроскопом з використанням спеціальної техніки приготування зразків для дослідження.

Гемобластоз

Гемобластоз – злоякісні захворювання кровотворної та лімфатичної системи. Гемобластози діляться на дві основні групи: лейкемії та злоякісні лімфоми.

Ген

Одиниця спадкового матеріалу, що відповідає за формування певної елементарної ознаки. Ген є ділянкою молекули ДНК. У вищих організмів входить до складу хромосом

Ген-супресор

Нормальний ген, який пригнічує ділення клітини, відновлює пошкоджені фрагменти в молекулі ДНК і індукує апоптоз. Втрата або пошкодження гена-супресора може сприяти утворенню пухлин.

Геном

Весь генетичний матеріал в хромосомах людини.

Гормон

Гормон(и) – це біологічно-активні хімічні речовини, що виділяються ендокринними залозами безпосередньо в кров і мають складний і багатогранний вплив на організм у цілому, або на певні органи і тканини.

Гормональна терапія

Лікування, яке спрямоване на блокування дії або зниження кількості гормонів в організмі хворого. Також, ще має назву "ендокринна терапія".

Гормональний дисбаланс
це зменшення, збільшення чи інші порушення вироблення того чи іншого гормону і наступаючі після цього зміни в організмі.  //
Ви тут: Home Глосарій