Репродуктивні фактори та їх ії вплив на ризик розвитку раку молочної залози

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Репродуктивні фактори

Репродуктивні фактори 3

bc-risk-factorsМолочні залози є важливою складовою частиною репродуктивної системи жіночого організму, а її тканини - мішенями для активного впливу гормонів. Циклічні зміни рівнів статевих гормонів протягом усього життя у зв'язку з менструальним циклом, вагітністю, лактацією істотно впливають на будову та функції молочних залоз.

Висока чутливість клітин молочних залоз до гормональних факторів, циклічний характер змін в системі регуляції статевої сфери, а також зміни, внаслідок цього, будови та функцій молочних залоз зумовлюють схильність до розвитку в них різних патологічних процесів, обумовлених порушеннями фізіологічних співвідношень гормонів.

Тому такі події, як ранній вік (порівняно з середньостатистичним) початку менструацій, пізній вік клімаксу, пізній вік народження першої дитини, входять до числа найбільш важливих факторів ризику раку молочної залози.


Менструальна історія та ії вплив на ризик розвитку раку молочної залози

Важливою характеристикою розвитку організму жінки є вік початку менструацій. Середній вік початку менструації у жінок європеоїдної раси — 13-14 років. Однак, зазначено як більш ранній, так і більш пізній вік їх початку. Вивчення можливого впливу…
Останнє редагування Вівторок, 23 лютого 2016

Грудне вигодовування як фактор, що зменшує ризик розвитку раку молочної залози

Вагітність та грудне вигодовування є факторами, що зменшують ризик розвитку раку молочної залози. Під час лактації та вагітності припиняються менструації, тобто зменшується кількість менструальних циклів, а отже і сукупний вплив ендогенних гормонів на органи-мішені.
Останнє редагування Неділя, 13 березня 2016

Вагітність, як фактор ризику виникнення раку молочної залози

Вплив вагітності на ризик розвитку РМЗ пов'язаний з віком жінки під час першої вагітності, що завершилася пологами. У жінок, у яких вагітність наступила після 30-ти років, або у тих, хто взагалі ніколи не народжував, ризик…
Останнє редагування Вівторок, 23 лютого 2016
Повернутися до розділуФактори ризику виникнення РМЗ
Ви тут: Home Фактори ризику і профілактика Репродуктивні фактори