Вагітність, як фактор ризику виникнення раку молочної залози
Версія для друку

Вагітність, як фактор ризику виникнення раку молочної залози

(1 Голосувати)

bc-pregnancyВплив вагітності на ризик розвитку РМЗ пов'язаний з віком жінки під час першої вагітності, що завершилася пологами. У жінок, у яких вагітність наступила після 30-ти років, або у тих, хто взагалі ніколи не народжував, ризик розвитку раку молочної залози вище. Це пов'язано з тим, що під час вагітності в організмі жінки відбуваються гормональні перебудови, які також викликають зміни в молочних залозах.

Існує декілька причин впливу віку народження першої дитини на ризик розвитку рак молочної залози. Одна з них пов'язана з клітинами молочних залоз, кількість яких під час вагітності різко зростає, і, за наявності в них будь-якого генетичного дефекту (мутації), він буде відтворюватись в нових поколіннях клітин молочної залози. Це призводить до збільшення мутацій в клітинах, що, в свою чергу може спричинити виникненню раку молочної залози. Встановлено, що наявність таких пошкоджених (генетично змінених) клітин зростає з віком.

Епідеміологічні дослідження вказують, що перші пологи у більш ранньому віці мають довгостроковий захисний ефект, знижуючи ризик розвитку раку молочної залози. Наприклад, вагітність у віці молодше 20-ти років зменшує ймовірність розвитку раку молочної залози у жінки протягом усього життя, приблизно на 50%.

Рання вагітність забезпечує довгостроковий захист за рахунок диференціювання нормальних стовбурових епітеліальних клітин молочної залози, які потенційно можуть піддатися злоякісному переродженню. Ризик розвитку раку молочної залози особливо підвищується у жінок з настанням першої вагітності у віці ≥ 30 років, стимулюючи ріст клітин, які зазнали ранніх стадій злоякісної трансформації, що частіше спостерігається у жінок старшого репродуктивного віку.

Прочитано, разів: 2283 Останнє редагування Вівторок, 23 лютого 2016 18:34