Менструальна історія та ії вплив на ризик розвитку раку молочної залози
Версія для друку

Менструальна історія та ії вплив на ризик розвитку раку молочної залози

(3 голосів)

menstrual cycle

Важливою характеристикою розвитку організму жінки є вік початку менструацій. Середній вік початку менструації у жінок європеоїдної раси — 13-14 років. Однак, зазначено як більш ранній, так і більш пізній вік їх початку. Вивчення можливого впливу віку появи перших місячних на захворюваність на рак молочної залози дозволило встановити зворотну залежність цих подій, тобто, чим раніше настає статеве дозрівання і починаються менструації, тим більший ризик виникнення раку молочної залози.

При порівнянні середнього віку настання менархе у хворих на рак молочної залози і здорових жінок, епідеміологи відзначили, що для хворих на рак молочної залози жінок було характерно більш раннє їх настання. Вважається, що відносний ризик захворіти на рак молочної залози для жінок, у яких менархе настало раніше 12 років, в 2 рази вищий, ніж для жінок з початком менархе в 16 років і старше.

Такі фактори відображають не фатальне явище, а скоріше можливі передумови захворювання. Однак цей факт свідчить про те, що фактори ризику раку молочної залози можуть закладатися вже у підлітковому віці. Звідси виникає природне запитання: що і як впливає на раннє статеве дозрівання дівчат.

На думку вчених, статевій акселерації в сучасному світі сприяє цілий ряд негативних факторів, в тому числі: застосування косметики, шампунів, фарби для волосся, інших засобів догляду за тілом, що можуть містити гормони, генетично змінені продукти, барвники, стабілізатори і таке інше. До того ж, відмічено, що раннє дозрівання відзначається у дівчат з надлишковою вагою, як результату надмірного споживання солодкої та висококалорійної їжі, зменшення у раціоні свіжих фруктів і овочів. Сучасні дівчата вважають за краще пересуватися на автомобілі, а не пішки і обожнюють фаст-фуд. Поєднання висококалорійної дієти із малорухливим способом життя призводить до зростання випадків ожиріння і може слугувати можливим поясненням більш раннього статевого дозрівання.

На сьогоднішній день вчені намагаються з'ясувати, чи може ожиріння впливати на додаткове утворення статевих гормонів. За однією з теорій в жировій тканині виробляється гормон жирової тканини — лептин, який може призвести до раннього статевого дозрівання.

Одним із репродуктивних факторів ризику розвитку раку молочної залози є вік припинення менструальної функції (настання менопаузи). Ризик розвитку раку молочної залози при настанні менопаузи після 55 років в 2-2,5 рази більший, ніж при настанні менопаузи до 45 років. У той же час, відбувається зниження ризику розвитку раку молочної залози у жінок з видаленими з різних причин яєчниками у віці до 40 років на 47%, в порівнянні з контингентом жінок з природною менопаузою в 45-54 роки. Вік настання менопаузи співвідноситься з кількістю менструальних циклів за репродуктивний період життя жінки, а отже і з сукупним вплив ендогенних гормонів на органи-мішені, до яких також відносяться молочні залози.

Прочитано, разів: 2353 Останнє редагування Вівторок, 23 лютого 2016 18:35