Дослідження показує, що омега-3 пригнічують ріст пухлини при раку молочної залози

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Середа, 01 липня 2015 08:10

Дослідження показує, що омега-3 пригнічують ріст пухлини при раку молочної залози

Рак молочної залози залишається найбільш поширеною формою раку у жінок по всьому світу і посідає друге місце серед причин смерті жінок від раку.

Деякі фахівці уже довгий час вважали, що дієта може істотно допомогти в запобіганні раку. Але бракує епідеміологічних та експериментальних досліджень, які б підтвердили цю думку, і результати клінічних досліджень суперечливі.

За даними нового дослідження Гвельфського університету (Канада), вживання протягом усього життя дієти, збагаченої омега-3 жирними кислотами, може пригнічувати ріст пухлин молочної залози на 30 відсотків.

Дослідження, опубліковане нещодавно в JournalofNutritionalBiochemistry, містить незаперечні докази того, що омега-3 знижує ризик розвитку раку.

«Це важливий висновок», – сказав Девід Ма, професор Департаменту здоров'я людини та дієтології і один з авторів дослідження.

«Ми показуємо, що вплив омега-3 протягом усього життя сприяє профілактиці захворювань  – у цьому випадку – профілактиці раку молочної залози. Що важливо, – так це те, що ми довели, що рушійною силою виступає саме омега-3, а не щось ще».

«Є деякі проблеми, внутрішньо притаманні проведенню таких досліджень і методикам вимірювання складників дієти, і це не давало нам чітко встановити зв'язок між поживними речовинами, які входять до складу дієти, і ризиком раку», – зазначив він.

«Тож ми вдалися до використання сучасних генетичних інструментів для вирішення класичного питання про роль поживних речовин».

Для цього дослідження були створені нові трансгенні миші, які одночасно і виробляють омега-3 жирні кислоти, і мають агресивні пухлини молочної залози. Група дослідників порівнювала цих тварин з мишами, які були генетично модифіковані тільки в плані наявності тих самих пухлини.

«Ця модель забезпечує суто генетичний підхід, що дозволяє дослідити ефекти тривалого впливу омега-3 на розвиток раку молочної залози», підкреслив доктор Ма.

«За нашими даними, такий підхід раніше ніколи не застосовувався, щоб дослідити роль омега-3 при раку молочної залози».

У мишей, які продукують омега-3 жирні кислоти, розвинулося тільки дві третини від кількості пухлин, які утворилися у контрольних мишей, до того ж ці пухлини були на 30% меншими.

«Різниця може бути пов'язана виключно з наявністю омега-3 в трансгенних мишах – це важливо», вважає професор Ма.

«Те, що поживна речовина, що надходить з їжею, може мати значний вплив на розвиток пухлини і її ріст – це чудово і матиме значний вплив на профілактику раку молочної залози».

Будучи відомим експертом з питань впливу жирів на здоров'я і хвороби, професор Ма сподівається, що це дослідження викличе до життя нові дослідження, в яких вивчатиметься застосування дієти для зменшення ризику розвитку раку і розуміння переваг здорового способу життя.

«Значення профілактики весь час зростає. Ми працюємо, щоб побудувати краще планету, і це включає краще життя і кращу дієту», – наголосив він.

«Довгострокові наслідки зниження захворюваності можуть мати величезний вплив на систему охорони здоров'я».

Додаткова інформація

Прочитано, разів: 2677
Ви тут: Home RSS-новини Дослідження показує, що омега-3 пригнічують ріст пухлини при раку молочної залози