Тривале утримання від їжі вночі і ризик раку молочної залози: висновки з NHANES (2009-2010)
Версія для друку
Середа, 01 липня 2015 08:13

Тривале утримання від їжі вночі і ризик раку молочної залози: висновки з NHANES (2009-2010)

Залишатися здоровим і не хворіти – це питання не лише того, що ви їсте, а і того, коли ви це робите. Як показує нове дослідження, опубліковане в журналі CancerEpidemiology, Biomarkers&Prevention, споживання їжі пізно ввечері може підвищити ризик розвитку раку молочної залози.

Проаналізувавши результати дослідження «Американське Національне обстеження здоров'я і харчування», дослідники з Каліфорнії виявили, що якщо просто споживати їжу у визначений час і вечеряти на початку вечора, ризик розвитку раку молочної залози у жінок знижується. Чому? Коли ви їсте, ваш організм розщеплює цукор і крохмаль з утвореннями глюкози, яка надходить у кровоток. Потім глюкоза за посередництвом інсуліну переходить до клітин, де вона може бути використана для отримання енергії. Однак коли ваш організм не виробляє достатньої кількості інсуліну, то рівень цукру в крові накопичується і залишається високим, а це, як показують численні дослідження, пов'язане з підвищеним ризиком раку молочної залози.

Це нове дослідження показало, що жінки, які залишають більше часу між останнім прийомом їжі протягом одного дня і першим прийомом їжі вранці наступного дня, значно краще контролюють рівень цукру в крові. Насправді, на кожні три додаткових години, коли учасники дослідження не приймали їжі на ніч, рівні глюкози в їхній крові зменшувався на чотири відсотки. Ця перевага зберігається незалежно від того, скільки жінка з’їла протягом останнього або першого прийому їжі.

«Дієтичні рекомендації для профілактики раку зазвичай фокусуються на обмеженні споживання червоного м'яса, алкоголю і рафінованих зернових та збільшенні споживання рослинних продуктів», – підкреслює співавтор дослідження д-р РутПаттерсон, керівник програми з профілактики раку Каліфорнійського університету, що в Сан-Дієго. «Нові дані свідчать, що те, коли і як часто люди їдять, також може відігравати роль у ризику раку».

Оскільки ідеальний час для сніданку, який найкраще сприяє метаболізму, – це через 90 хвилин після пробудження, необхідно відкладати виделку за дві години до відходу до сну. Припинення вживання їжі приблизно в цю пору є також  найкращим часомприйому їжі, щоб схуднути.

Додаткова інформація

Прочитано, разів: 2723