Жінки, які замолоду їдять більше продуктів з високим вмістом клітковини, мають нижчий ризик раку молочної залози

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Понеділок, 08 лютого 2016 20:21

Жінки, які замолоду їдять більше продуктів з високим вмістом клітковини, мають нижчий ризик раку молочної залози

Жінки, які їдять більше продуктів з високим вмістом клітковини у підлітковому та юнацькому віці - особливо багато фруктів і овочів, - можуть мати значно більш низький ризик розвитку раку молочної залози, ніж ті, хто замолоду споживає менше харчових волокон. Про це свідчать дані нового масштабного дослідження, проведеного дослідниками з Гарвардської школи охорони здоров'я T.H. Чана.

Дослідження опубліковане онлайн 1 лютого 2016 р. в журналі «Педіатрія».

«Майже всі попередні дослідження впливу споживання клітковини на рак молочної залози не дали статистично вагомих результатів, і в жодному з них не розглядалася дієта в підлітковому віці або на початку дорослого життя – в період, коли фактори ризику раку молочної залози, як видається, відіграють особливо важливу роль», – відзначає Мар’ям Фарвід, провідний автор дослідження. «Ця робота про роль харчування на початку життя і його вплив на захворюваність на рак молочної залози свідчить про один з небагатьох факторів ризику раку молочної залози в пременопаузі, які потенційно можна модифікувати».

Дослідники вивчали групу з 90 534 жінок, які брали участь у проекті «Дослідженні здоров'я медсестер, фаза II» – великому довготривалому дослідженні факторів, що впливають на здоров'я жінок. У 1991 році жінки, які на той час перебували у віці 27-44 років, заповнили опитувальники про свій раціон і робили це в майбутньому кожні чотири роки. У 1998 році вони також заповнили опитувальники про свою дієту під час навчання в середній школі. Дослідники проаналізували споживання жінками клітковини з поправкою на низку інших факторів, зокрема: расова належність, сімейний анамнез раку молочної залози, індекс маси тіла, зміна ваги з часом, час появи менструації, вживання алкоголю та інших біологічно активних речовин.

Ризик раку молочної залози був на 12-19% нижчим серед жінок, які у ранньому дорослому віці споживали більше багатих клітковиною продуктів, і залежав від того, наскільки більше вони їх споживали. Високе споживання багатих клітковиною продуктів у підлітковому віці було також пов'язане з 16%-ним зниженням ризику раку молочної залози в цілому і 24%-ним зниженням ризику раку молочної залози до менопаузи. Серед усіх жінок була відзначена значна зворотна кореляція між споживанням клітковини і раком молочної залози. На кожні додаткові 10 грамів клітковини щодня – наприклад, одне яблуко і дві скибочки хліба з цільної пшениці або близько половини чашки приготовленої квасолі і цвітної капусти упродовж раннього дорослого життя – ризик раку молочної залози знижується на 13%. Найбільша користь, очевидно, пов'язана з фруктами і рослинними волокнами.

Автори припустили, що збільшення споживання багатих клітковиною продуктів може зменшувати ризик раку молочної залози, тому що це сприяє зниженню високих рівнів естрогену в крові, які корелюють з розвитком раку молочної залози.

«З багатьох інших досліджень ми знаємо, що на тканину молочної залози канцерогени і антиканцерогени особливо впливають у дитинстві та підлітковому віці», – сказав Волтер Віллетт, професор епідеміології та харчування з Гарвардської школі Чана і старший автор дослідження. «Тепер у нас є докази того, що те, чим ми годуємо наших дітей у цей період життя, також є важливим чинником ризику раку у майбутньому».

Джерело:

Гарвардська школа охорони здоров'я T.H. Чана

http://www.news-medical.net/news/20160201/Women-who-eat-more-high-fiber-foods-during-young-adulthood-may-have-lower-breast-cancer-risk.aspx

Прочитано, разів: 697
Ви тут: Home RSS-новини Жінки, які замолоду їдять більше продуктів з високим вмістом клітковини, мають нижчий ризик раку молочної залози