Часте вживання горіхів може знизити ризик раку молочної залози, товстої кишки, підшлункової залози і легенів

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Понеділок, 08 лютого 2016 20:21

Часте вживання горіхів може знизити ризик раку молочної залози, товстої кишки, підшлункової залози і легенів

Включення горіхів до вашого раціону веде до зменшення ризику раку. Це – головний висновок низки досліджень, які показали, що вживання 2 або 3 порцій горіхів на тиждень (57-84 г) зменшує ризик деяких видів раку (таких як молочної залози, товстої кишки, підшлункової залози та легенів).

Дослідження д-ра Соріано-Ернандеса і його команди в Університеті Коліма (Мексика) показало, що часте споживання арахісу, волоських горіхів або мигдалю зменшує ризик раку молочної залози у 2–3 рази. Дослідники проаналізували 97 пацієнтів із раком молочної залози і 104 суб'єктів з контрольної групи, які не мають цієї патології. Ще одне дослідження, проведене в Жіночій лікарні Бригама, Гарвард (США), показало, що вживання в їжу 2 порцій горіхів на тиждень у підлітковому віці на 36% знижує ризик раку молочної залози в порівнянні з жінками, які споживають менше 1 порції (27 г) на місяць.

Різні дослідження показали, що споживання горіхів спроможне також знизити захворюваність на рак товстої кишки. У 2004 році Європейське проспективне дослідження зв’язку раку та харчування показало зниження частоти раку товстої кишки у жінок, які споживали в середньому 16 г горіхів і насіння на день. Це дослідження показало, що жінки, які споживали більше 6,2 г горіхів і насіння на день, мали на 31% нижчий ризик раку товстої кишки. Дещо раніше група дослідників з Жіночої лікарні Бригама, Гарвард (США), виявила, що жінки, які споживали горіхи двічі або частіше на тиждень, мали на 13% нижчий ризик розвитку колоректального раку в порівнянні з жінками, які рідко споживали горіхи.

Крім того, споживання лише 2 порцій (28 г) горіхів знижувало на 32% ризик раку підшлункової залози серед жінок, а дослідники з Національного інституту раку DCCPS (Меріленд, США) повідомили, що споживання горіхів статистично пов'язане зі зменшеннями ризику раку легені.

Зроблено висновок, що споживання горіхів знижує не лише ризик розвитку раку, а й ризик смерті від раку. Такі результати дослідження PREDIMED, які показали, що смертність від раку серед учасників дослідження, які зазвичай споживали 3 порції горіхів на тиждень, знижувалася на 40%.

Джерело:

International Nut & Dried Fruit Council (INC)

http://www.news-medical.net/news/20160201/Frequent-consumption-of-nuts-may-reduce-risk-of-breast-colon-pancreatic-and-lung-cancer.aspx

Прочитано, разів: 919 Останнє редагування Вівторок, 14 березня 2017 19:49
Ви тут: Home RSS-новини Часте вживання горіхів може знизити ризик раку молочної залози, товстої кишки, підшлункової залози і легенів