Хворі на рак молочної залози з мамографічно щільною тканиною молочної залози більш схильні до розвитку захворювання на контрлатеральний рак молочної залози

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Вівторок, 14 березня 2017 19:49

Хворі на рак молочної залози з мамографічно щільною тканиною молочної залози більш схильні до розвитку захворювання на контрлатеральний рак молочної залози

Згідно з новим дослідженням з Університету Техасу MD Anderson Cancer хворі на рак молочної залози (РМЗ) з щільною тканиною молочної залози (МЗ) мають майже дворазове збільшення ризику розвитку захворювання у другій МЗ (контрлатеральний РМЗ).

Дослідження є одним з перших, яке знайшло зв'язок між щільністю МЗ і контрлатеральним РМЗ.

За оцінками, 10-річний ризик для жінок з РМЗ, у яких може виникнути контрлатеральний РМЗ, може бути як 2%, так і вище 40%. Такий великий діапазон може бути віднесений в значній мірі за рахунок мінливості факторів ризику для всієї популяції пацієнтів.

У ретроспективному, випадок-контрольованому дослідженні, дослідники обстежили 680 хворих на РМЗ з I, II і III стадіями захворювання, які отримали лікування в MD Anderson в період між 1997 і 2012 роками. Пацієнти з мутаціями BRCA були виключені з дослідження, з огляду на їх підвищений ризик розвитку контрлатерального РМЗ.

Жінки з додатковим діагнозом метахронного контрлатерального РМЗ, який визначається як РМЗ в протилежній МЗ, діагностований більш ніж через шість місяців після встановлення первинного діагнозу, були «випадками», а пацієнтки, у яких не розвивався контрлатеральний РМЗ, були «контролями». «Випадки» і «контролі» були підібрані як співвідношення 1: 2 на підставі ряду факторів, включаючи вік, рік діагностування захворювання та рецепторного статусу гормонів.

З відібраних пацієнтів, 229 були «випадками» і 451 були «контрольними». Дослідники MD Anderson класифікували мамографічну щільність грудей кожного пацієнта, оцінену при встановленні першого діагнозу як "нещільну", або "щільну", використовуючи категоризацію, розроблену в Американському коледжі радіології.

Серед «випадків», 39,3% були класифіковані як такі, що мали нещільну тканину МЗ і 60,7% - щільну тканину МЗ, в порівнянні з 48,3% і 51,7%, відповідно, в контрольній групі.

Після коригування відомих факторів ризику РМЗ, дослідники виявили майже дворазове збільшення ризику розвитку контрлатерального РМЗ у виживших пацієнток з щільною тканиною МЗ.

На думку дослідників, ці висновки мають цінні наслідки як для пацієнток з щільною тканиною МЗ з вперше діагностованим захворюванням, так і для тих, що перенесли лікування з приводу РМЗ, тому шо є можливість визначити довгостроковий ризик вторинного діагнозу. Майбутня мета дослідників полягає в тому, щоб розробити модель ризику, що включає щільність тканини МЗ.

У довгостроковій перспективі, вчені сподіваються використовувати цей інструмент для консультування пацієнтів щодо їх особистого ризику і їхніх можливих варіантів для лікування і спостереження, якщо їхній ризик досить високий.

Джерело

Прочитано, разів: 238 Останнє редагування Вівторок, 14 березня 2017 19:52
Ви тут: Home RSS-новини Хворі на рак молочної залози з мамографічно щільною тканиною молочної залози більш схильні до розвитку захворювання на контрлатеральний рак молочної залози