Робота в нічні зміни навряд чи збільшує ризик РМЗ

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Вівторок, 14 березня 2017 19:53

Робота в нічні зміни навряд чи збільшує ризик РМЗ

Нові дослідження показали, що робота в нічну зміну не впливає або впливає мало на ризик розвитку раку молочної залози (РМЗ) у жінок, незважаючи на огляд 2007 р. Міжнародної агенції з дослідження раку (МАВР) (International Agency for Research on Cancer, IARC), яка класифікувала роботу в нічні зміни, як зрив «біологічного годинника» в якості ймовірної причини раку.

Під час класифікації 2007 року була обмежена кількість доказів про ризик РМЗ, отриманих у людини, тому класифікація була головним чином заснована на поєднанні досліджень на тваринах і лабораторних аналізах.

Нове дослідження, опубліковане в журналі Національного інституту раку США і здійснене при фінансовій підтримці Міністерства охорони здоров'я і безпеки Великобританії і Медичної дослідницької ради Великобританії (UK Health and Safety Executive, Cancer Research UK and the UK Medical Research Council), визначало в десяти епідеміологічних дослідженнях, чи збільшився ризик РМЗ у 1,4 мільйона жінок, що працювали у нічну зміну роботи і, відслідковувало, чи захворіли вони на РМЗ.

Було об'єднано нові результати трьох великих досліджень, що включали 800000 жінок з когорти досліджень Million Women Study, EPIC-Oxford and UK Biobank, з даними семи вже опублікованих досліджень з США, Китаю, Швеції та Нідерландів.

У порівнянні з жінками, які ніколи не працювали в нічну зміну, ті, хто коли-небудь працював в нічний час - у тому числі ті, хто працював ночами протягом 20 або 30 років - не мали підвищеного ризику розвитку РМЗ.

Дослідники виявили, що захворюваність на РМЗ була по суті тією ж і у тих, хто не працював у нічну зміну або працював у нічну зміну протягом декількох десятиліть - комбінований відносний ризик з усіх 10-ти досліджень разом був 0.99 для будь-якої нічної зміни роботи, 1.01 – при умові роботи в нічну зміну протягом 20 або більше років, і 1,00 - для 30-ти, або більше років роботи в нічну зміну.

В середньому одна з семи (14%) жінок у Великобританії, коли-небудь працювали вночі і одна з 50 (2%) працювали протягом 20-ти ночей і більше років.

Це дослідження показало, що нічна зміна роботи, у тому числі довгострокова позмінна робота, впливає мало або взагалі не впливає на ризик захворіти на РМЗ у жінок. Проте, існує цілий ряд інших відомих ризиків, що стосуються позмінної роботи, що роботодавці повинні брати до уваги при захисті здоров'я своїх працівників.

Джерело

Прочитано, разів: 491
Ви тут: Home RSS-новини Робота в нічні зміни навряд чи збільшує ризик РМЗ