Мамографічна щільність тканини молочної залози сама по собі не є чинником ризику розвитку раку

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Четвер, 16 березня 2017 20:42

Мамографічна щільність тканини молочної залози сама по собі не є чинником ризику розвитку раку

Згідно з новим дослідженням, представленим на щорічних зборах радіологічного товариства Північної Америки (RSNA), мамографічна щільність грудей не може бути сильним незалежним чинником ризику розвитку раку молочної залози (РМЗ).

Попередні дослідження показали зв'язок між мамографічною щільністю молочної залози і РМЗ. Крім того, рак у мамографічно щільній тканині молочної залози важче побачити на мамографії. В результаті, деяким жінкам з щільною тканиною молочної залози рекомендується отримати додаткове ультразвукове обстеження (УЗД) або магнітно-резонансну томографію (МРТ). Так, це відбувається у деяких штатах США для жінок, що мають щільну тканину молочної залози. Natasa Katavic, доктор медичних наук з відділення радіології в медичному центрі Осієк в Осієк, Хорватія вважає, що у проведеному ними дослідженні з’ясувалось, що не було істотних відмінностей у показнику мамографічної щільності тканини молочної залози у хворих на РМЗ та осіб контрольної групи в програмі скринінгу.

Для дослідження доктор Katavic і колеги проаналізували дані з 52,962 мамограм, отриманих при обстеженні жінок у віці від 50 до 69 протягом п'яти років. Жінкам у Хорватії в цій віковій групі Інститутом охорони громадського здоров'я пропонується кожні два роки проходити обстеження на мамографі.

Більшість обстежених мали низьку щільність молочних залоз. З 230 виявлених випадків РМЗ, майже половина мала найнижчий показник щільності грудей, в той час як трохи менше 3 відсотків жінок мали найвищій показник щільності молочної залози.

Коли дослідники порівняли результати мамографічного обстеження у жінок, які мали рак з учасницями контрольних груп того ж віку і з одних і тих же районів, які не мали раку, вони не виявили ніякої суттєвої різниці в мамографічній щільності тканин молочних залоз. Жінки з низькою мамографічною щільністю склали 83 відсотки пацієнтів у групі з РМЗ, у порівнянні з 89 відсотками в контрольній групі, в той час як висока мамографічна щільність була знайдена у 17 відсотків хворих на РМЗ і 11 відсотків жінок в контрольній групі.

Дослідження не виявило сильного зв'язку між високою мамографічною щільністю і більш високим ризиком розвитку РМЗ у жінок в постменопаузі, за словами доктора Katavic. Вона вважає, що щільність молочних залоз сама по собі не може бути сильним незалежним чинником ризику розвитку РМЗ. "При оцінці ризику, всі фактори ризику повинні бути розглянуті до прийняття рішень про додаткові обстеження.

Ці дані також підтверджують цінність мамографії як ефективного методу раннього виявлення РМЗ.

Джерело

Прочитано, разів: 536
Ви тут: Home RSS-новини Мамографічна щільність тканини молочної залози сама по собі не є чинником ризику розвитку раку