Використання моделі для оцінки ризику розвитку раку молочної залози з метою поліпшення профілактики

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Четвер, 16 березня 2017 20:43

Використання моделі для оцінки ризику розвитку раку молочної залози з метою поліпшення профілактики

Згідно з новим дослідженням опублікованим в JAMA Oncology, розроблена модель для оцінки абсолютного ризику розвитку раку молочної залози (РМЗ), яка свідчить про те, що 30-річна біла жінка в США має в середньому 11,3% ризик розвитку інвазивного РМЗ у віці 80-ти років.

Nilanjan Chatterjee, доктор філософії з Університету Джона Хопкінса, Балтімор і співавтори використовували дані дослідження для розробки більш емпіричної моделі для прогнозування абсолютного ризику інвазивного РМЗ. Модель включала нуклеотидний поліморфізм та різноманітні епідеміологічні фактори (спадковість, антропометричні фактори, менструальні/репродуктивні фактори і фактори способу життя) для вивчення ризику.

Коли модель містила всі фактори ризику, діапазон середнього абсолютного ризику складав 4,4% - 23,5%. Для жінок з найвищим рівнем ризику через присутність для них факторів ризику, які не можуть бути змінені,ті, хто мав низький індекс маси тіла (ІМТ), не пив і не курив, і не використовувати клімактеричну гормональну терапію мали ризики, які можна порівняти з середнім ризиком в загальній популяції.

В цілому, автори вважають, що 28,9% всіх випадків РМЗ можна було б запобігти, якщо всі білі жінки в населенні США знаходилися на найнижчому рівні ризику.

Автори відзначають обмеження дослідження за рахунок неможливості оцінити кілька відомих факторів ризику розвитку РМЗ, які відсутні у даних.

Результати показують потенційну цінність стратифікації ризику для поліпшення профілактики РМЗ, зокрема, для надання допомоги щодо рішень по модифікації факторів ризику на індивідуальному рівні. Ефект таких моделей для поліпшення співвідношення витрат і користі програм профілактики населення буде залежати від витрати на впровадження оцінки ризику.

Джерело

Прочитано, разів: 490
Ви тут: Home RSS-новини Використання моделі для оцінки ризику розвитку раку молочної залози з метою поліпшення профілактики