Гормональні контрацептиви та використання фарби для волосся збільшують ризик раку молочної залози

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Понеділок, 24 липня 2017 17:04

Гормональні контрацептиви та використання фарби для волосся збільшують ризик раку молочної залози

Вік є найважливішим фактором ризику раку молочної залози (РМЗ), але, як показує це дослідження, використання гормонального внутрішньоматкового пристосування значно підвищує ризик РМЗ.

Дослідник Санна Хейккінен з університету Хельсінкі та Фінського онкологічного реєстру оцінює внесок використання гормональних контрацептивів та фарбників до спектру факторів ризику РМЗ.

Аналіз включав дані отримані від 8000 пацієнтів з РМЗ та 20000 осіб, що складали контрольну групу з Фінляндії. Згідно з результатами, застосування гормонального внутрішньоматкового пристрою було пов'язане з 52% збільшенням ризику РМЗ у жінок після менопаузи, у порівнянні з жінками, які використовували мідний внутрішньоматковий засіб. Використання інших гормональних контрацептивів було навпаки пов'язане з підвищенням ризику РМЗ на 32% у жінок віком до 50 років, у порівнянні з жінками, які не використовували гормональні контрацептиви.

Також було відзначено 23% збільшення ризику РМЗ серед жінок, які використовували фарби для волосся у порівнянні з тими, хто цього не робив.

Автори вказують, шо для підтвердження ролі цих факторі, необхідні подальші дослідження впливу гормональних контрацептивів, зокрема, гормонального внутрішньоматкового пристрою та фарб для волосся з іншими групами та перспективним дизайном дослідження.

Джерело

Прочитано, разів: 7666
Ви тут: Home RSS-новини Гормональні контрацептиви та використання фарби для волосся збільшують ризик раку молочної залози