Підліткові збіднені дієти пов'язані з підвищеним ризиком передменопаузального раку молочної залози

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Понеділок, 24 липня 2017 17:05

Підліткові збіднені дієти пов'язані з підвищеним ризиком передменопаузального раку молочної залози

Нове дослідження Карін Б. Міхельс доктора філософії, професора і завідувача кафедри епідеміології Школи громадської охорони здоров'я у Лос-Анджелесі, пов’язане з впливом підліткових збіднених дієт на ризик виникнення передманопаузального раку молочної залози (РМЗ). Жінки, що споживали дієту, якою захоплюються підлітки та молоді дорослі, пов'язану з хронічним запаленням, мали більш високий ризик для передменопаузального РМЗ в порівнянні з тими, чия не була пов'язана з хронічним запаленням. Результати цього дослідження опубліковані в журналі Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention, журналі американської Асоціації з досліджень раку (American Association for Cancer Research).

За даними дослідження, дієта з низьким вмістом овочів і високим вмістом цукру, підсолоджені і дієтичні безалкогольні напої, рафінований цукор і вуглеводи, червоне і оброблене м'ясо, маргарин можуть призвести до запальних процесів.

Таке дослідження важливе, оскільки захворюваність на РМЗ зростає в останні десятиріччя та оскільки захворювання розвивається протягом тривалого часу, важливо знати, чи така дієта на ранніх етапах життя жінки є фактором ризику РМЗ.

Для дослідження, Міхельс і його колеги використовували дані 45204 жінок, включених в програму медсестер Health Study II у 1998 році, коли їм було 33-52роки. Раціон харчування оцінювали за допомогою анкетування, починаючи з 27-44 років, а потім кожні чотири роки після цього. Раціон був оцінений спочатку за допомогою анкетування харчування в 1991 році, коли учасники були у віці 27-44 років, а потім кожні чотири роки після цього. У кожній дієті жінки отримали запальний результат за допомогою раніше розробленого методу, який пов'язує дієту з запальними маркерами в крові.

Протягом наступних 22 років у 870 жінок виявили діагноз "передменопаузальний РМЗ та у 490 жінок - діагноз "постменопаузальний РМЗ".

Результати дослідження свідчать, що звичайна дієта в підлітковому віці, дійсно може збільшити ризик розвитку РМЗ у молодих жінок до менопаузи.

Джерело

Прочитано, разів: 7743
Ви тут: Home RSS-новини Підліткові збіднені дієти пов'язані з підвищеним ризиком передменопаузального раку молочної залози