Дослідження щільності молочних залоз наближає до профілактики раку

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Понеділок, 24 липня 2017 17:05

Дослідження щільності молочних залоз наближає до профілактики раку

Дослідники Аделаїди стали на крок ближче до профілактики раку молочної залози (РМЗ) після виявлення нового фактору щільності грудей, шо може бути фактором ризику РМЗ.

Вперше дослідники показали, що незначне хронічне запалення призводить до збільшення щільності молочних залоз та пов'язано з ризиком розвитку РМЗ жінки.

Ця знахідка відкриває двері для нових підходів до впливу на щільність молочних залоз та запобігання РМЗ шляхом зменшення запалення.

Результати опубліковано в міжнародному журналі Breast Cancer Research. Дослідження проводить науковий співробітник фонду досліджень раку молочної залози (THRF), доцент Венді Інгман з університету Аделаїди.

"У наших моделях ми індукували низький рівень хронічного запалення, і виявили, що частково за збільшення запалення відповідає білок, що називається CCL2, і це призводить до збільшення щільності тканин, а також підвищеного ризику РМЗ".

"Хоча вже відомо, що певні типи протизапальних засобів (таких як аспірин) можуть зменшити ризик розвитку РМЗ, вони пов'язані з більш довгостроковими побічними ефектами і не рекомендуються для жінок, щоб зменшити ризик.

"Завдяки цьому дослідженню ми вважаємо, що ми можемо виявити жінок, у яких найбільший ризик запалення за рахунок зв’язку його з щільністю молочних залоз і, таким чином, можемо ідентифікувати тих, хто буде найбільш ефективно піддаватися протизапальному лікуванню", - сказав доцент Інгман.

Майже 8% жінок мають надзвичайно високу щільність грудей та частіше розвивають РМЗ в майбутньому.

"Наша остаточна мета - зберегти життя жінок, і наші дослідження допомагають нам дізнатись більше про те, що загрожує цій групі високого ризику, щоб допомогти їм бути поінформованими про профілактичні процедури", - сказав доцент Інгман.

"Чим більше ми можемо зрозуміти ризики, пов'язані з РМЗ, тим більше шансів на лікування кожного ризику та запобігання розвитку раку у жінок.

"Наступним кроком є проведення подальших досліджень, шодо методів лікування запалення, а також  зв'язку між щільністю та запаленням у великому дослідженні".

Генеральний директор THRF Пол Флінн сказав, що це дослідження, підтримане місцевою громадою, має важливе значення для розуміння щільності молочних залоз та чому це визнаний фактор ризику РМЗ.

"За допомогою наших щедрих донорів та покупців квитків у лотереї Home Hospital Research, ми дуже пишаємося тим, що підтримуємо докторську справу професора Інгмана, що має важливе значення для запобігання РМЗ для жінок у майбутньому", - сказав він.

Д-р Alessandra Muntoni, директор з дослідницьких інвестицій, Національного фонду раку молочної залози заявила, що з'являються детальніші відомості про зв’язок щільності молочних залоз з раком, оскільки дослідники дізнаються більше про цю складну хворобу.

"Ми вітаємо дослідження, що призводить до подальшого освітлення факторів ризику РМЗ та профілактики захворювання", - сказала вона.

Джерело

Прочитано, разів: 7292
Ви тут: Home RSS-новини Дослідження щільності молочних залоз наближає до профілактики раку