МРТ-скринінг покращує ранню діагностику РМЗ у жінок

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Понеділок, 24 липня 2017 17:07

МРТ-скринінг покращує ранню діагностику РМЗ у жінок

Згідно з новим дослідженням з Німеччини, опублікованим в Інтернеті в журналі Radiology, Магнітно-резонансна терапія (МРТ-скринінг) покращує ранню діагностику раку  молочної залози (РМЗ) у всіх жінок - не тільки тих, хто має високий ризик розвитку РМЗ.

МРТ давно відома як ефективна методика дослідження схильності до РМЗ, що забезпечує кращу чутливість, ніж мамографія та ультразвукове дослідження. В даний час, лікарі рекомендують проходити MРТ-скринінг молочних залоз для жінок, які мають сімейну історію раку або інші специфічні фактори ризику розвитку РМЗ. МРТ-скринінг не вважається необхідним для жінок із середнім ризиком, і існує опір розширенню МРТ у цій популяції, зокрема, через занепокоєння більшими витратами.

На думку головного автора дослідження, Крістіани Куль (доктор медичних наук, голова кафедри радіології RWTH Aachen University, Німеччина), РМЗ залишається основною причиною смертності від раку у жінок, і є підстави для пошуку шляхів покращення методів скринінгу.

У період з 2005 по 2013 рр. Доктор Куль та її колеги застосовували МРТ для обстеження 2120 жінок віком від 40 до 70 років, що мали ризик РМЗ менше 15%. У жінок була нормальна скринінгова мамографія і, у випадку з щільною тканиною молочних залоз, нормальний скринінг ультразвуку. При обстеженні за допомогою МРТ молочних залоз додатково виявлено 60 захворювань на РМЗ, у тому числі 40 інвазивних форм РМЗ, для загального рівня виявлення раку 15,5 на 1000 жінок. З 60 випадків РМЗ, виявлених у досліджуваній групі за період спостереження (7 007 раундів обстеження), 59 випадків були виявлені лише за допомогою МРТ, один був знайдений також за допомогою мамографії, але жоден не був виявлений лише тільки за допомогою мамографії або ультразвуку.

За словами доктора Кула, результати показують, що МРТ може служити корисним допоміжним інструментом для жінок із середнім рівнем ризику розвитку РМЗ, особливо тих, які мають щільну маммографічну тканину, і що для цієї мети МРТ перевершує додатковий ультразвук.

Результати також підкреслюють здатність МРТ до виявлення більш агресивних видів раку.

Джерело

Прочитано, разів: 7666
Ви тут: Home RSS-новини МРТ-скринінг покращує ранню діагностику РМЗ у жінок