Кількісна оцінка імунних клітин, пов'язаних з розвитком ризику РМЗ

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Понеділок, 24 липня 2017 17:09

Кількісна оцінка імунних клітин, пов'язаних з розвитком ризику РМЗ

Дослідники з клініки Mayo визначили кількість різних типів імунних клітин, пов'язаних із ризиком розвитку раку молочної залози (РМЗ). Це перше дослідження, яке визначає кількісні показники різних типів імунних клітин у тканині молочної залози (МЗ) і пов'язані з розвитком ризику РМЗ.

Доктор Дегнім та її колеги вивчали кількісні відмінності типів імунних клітин між нормальною тканиною  МЗ від донорів та тканиною МЗ від донорів з доброякісним захворюванням МЗ, без злоякісної пухлини або збільшенням тканини МЗ. Вони розробили дослідження випадок-контроль, використовуючи зразки банку Cure Tissue Bank Сьюзен Дж. Комен  та жінок, у яких діагностовано доброякісне захворювання МЗ в клініці Mayo.

Дослідники виявили, що у порівнянні з нормальною тканиною МЗ тканина МЗ з доброякісним захворюванням мала більше типів імунних клітин, особливо дендритних клітин і макрофагів, які працюють разом для створення імунної відповіді. Жінки, які пізніше захворіли на РМЗ, показали меншу кількість імунних клітин, які продукують антитіла, відомі як В-клітини у тканині МЗ, що підтверджує гіпотезу про те, що імунна система може відігравати важливу роль при ранньому розвитку РМЗ.

Висновки дослідження свідчать про те, що імунна система може мати важливу роль у сприянні або пригніченні розвитку РМЗ на самих ранніх стадіях. Отримані дані надають дослідникам більшу впевненість в тому, що імунні підходи до профілактики РМЗ, такі як вакцини, можуть бути корисні.

Джерело

Прочитано, разів: 7294
Ви тут: Home RSS-новини Кількісна оцінка імунних клітин, пов'язаних з розвитком ризику РМЗ