Дуктографія (галактографія) молочних залоз

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Дуктографія (галактографія) молочних залоз

(1 Голосувати)

ductography-breastПрицільне дослідження протоків молочних залоз проводиться за необхідності у тих випадках, коли спостерігаються кров'янисті, серозні виділення із соска або тоді, коли в лікаря після проведення мамографії та прицільної біопсії пацієнтці виникають підозри щодо змін у молочних протоках.

Рентгенологічне дослідження протоків молочних залоз після введення в них контрастної речовини — дуктографія (або галактографія) — дозволяє діагностувати пристінкові розростання зсередини молочних протоків (це може означати розвиток як доброякісного, так і злоякісного процесу), а також оцінити розповсюдження процесу.

Як і мамографічне обстеження молочних залоз, дуктографія виконується за допомогою мамографа на 5-12 день після початку менструального циклу (після першого дня менструації), для жінок під час менопаузи – в будь-який час та не потребує додаткової підготовки.

Зазвичай дуктографію проводять після попереднього цитологічного дослідження виділень із соска (за їх наявності). Після введення в молочні протоки через молочні отвори соска контрастної речовини (в незначній кількості — 0,25 мл за допомогою спеціального обладнання), як і під час виконання мамографії, робиться рентгенівський знімок у двох проекціях.

Перевагами дуктографії є можливість відрізнити доброякісні процеси в протоках молочних залоз (цистаденопапіломи) від злоякісних (внутрішньопротоковий рак).

ductography-01 ductography-02 ductography-03

Прочитано, разів: 2661 Останнє редагування Четвер, 17 квітня 2014 08:32
Ви тут: Home Симптоми та діагностика РМЗ Клінічна діагностика РМЗ Дуктографія (галактографія) молочних залоз