Симптоми РМЗ

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Симптоми РМЗ

Симптоми РМЗ 1

symptoms-diagnostics-breastОсновою онкологічної настороженості жінки щодо раку молочної залози є регулярне самообстеження молочних залоз і відвідування лікарів — мамолога, гінеколога і терапевта.

Незважаючи на те, що молочні залози, на відміну від внутрішніх органів, легкодоступні для обстеження, значна кількість хворих звертаються у лікувальні установи із занедбаними (третьою і четвертою) стадіями захворювання. Нерідко це пов'язано з відсутністю у жінок навичок самообстеження молочних залоз, страхом дізнатися правду про наявність захворювання, а також тривалим самолікуванням домашніми засобами (як наслідку цього страху) при зміні стану молочних залоз.

Проте, свідоме ставлення до власного здоров’я, регулярне відвідування спеціалістів, самообстеження жінками молочних залоз, знання симптомів і ознак захворювання молочних залоз може допомогти позбавитися від страхів і почуватися спокійно, оскільки не всі зміни в молочних залозах обов’язково свідчать про злоякісний процес. Найчастіше, ці симптоми не пов'язані з раком.

Слід наголосити: якщо ви помітили будь-які зміни стану молочних залоз — неодмінно і якомога раніше зверніться до лікаря, для того щоб з’ясувати, що можуть означати ці зміни. Набагато небезпечніше чекати доки прояви зникнуть «самі по собі» або займатися самолікуванням. Згаяний час в такій ситуації може обернутися фатальними наслідками.


Місцеві симптоми раку молочної залози

Слід зазначити, що деякі форми раку молочної залози на ранніх доклінічних стадіях розвитку (тобто коли пухлина не досягла розміру 1 мм) протікають безсимптомно. Проте, кожна жінка, починаючи з 20-річного віку, повинна спостерігати і знати свої…
Останнє редагування Понеділок, 01 грудня 2014
Повернутися до розділуСимптоми та діагностика РМЗ