Місцеві симптоми раку молочної залози
Версія для друку

Місцеві симптоми раку молочної залози

(4 голосів)

Слід зазначити, що деякі форми раку молочної залози на ранніх доклінічних стадіях розвитку (тобто коли пухлина не досягла розміру 1 мм) протікають безсимптомно. Проте, кожна жінка, починаючи з 20-річного віку, повинна спостерігати і знати свої молочні залози та слідкувати за їх станом.

Необхідно регулярно проводити самообстеження, знати про фізіологічні зміни в молочних залозах, що відбуваються в результаті гормональних перебудов, пов'язаних як з циклічною зміною гормонів у жінок репродуктивного віку, так і з настанням менопаузи. Таке небайдуже відношення до свого здоров'я може стати запорукою виявлення будь-яких незвичних для вас (патологічних) змін стану молочних залоз і допоможе якомога раніше виявити специфічні симптоми і ознаки доброякісних і злоякісних захворювань.

Найчастіше за все при спостеріганні можна виявити такі місцеві ознаки захворювання молочних залоз:

symptoms-diagnostics-01

1 Зміни форми і/або розміру молочних залоз.

Збільшення в розмірі, набряк молочної залози або її частини може бути ознакою як інфекційного запального захворювання (мастит), так і проявом локальних симптомів деяких типів раку молочної залози. При злоякісному процесі такі зміни в молочних залозах можуть відбуватися внаслідок утворення вузликоподібних структур в протоках чи альвеолах та погіршення відтоку лімфи від молочної залози.

symptoms-diagnostics-02

symptoms-diagnostics-03

  

2 Зміни кольору і/або вигляду шкіри молочних залоз.

Почервоніння, лущення або потовщення шкіри молочних залоз, утворення втягнутих ділянок на шкірі, ділянок, що мають вигляд «лимонної скоринки» (зморщування, брижі), втягнення шкіри.

 

symptoms-diagnostics-04

symptoms-diagnostics-05

Такі ознаки не обов'язково, але можуть бути симптомами прогресування злоякісного процесу (найчастіше — інвазивного і запального раку молочної залози).

symptoms-diagnostics-06

symptoms-diagnostics-07

3 Зміни кольору і/або вигляду ареоли (білясоскового кружальця).

symptoms-diagnostics-08

symptoms-diagnostics-09

4 Зміни форми і/або напряму розташування соска молочних залоз.

symptoms-diagnostics-10

symptoms-diagnostics-11

5 Нефізіологічні (окрім молока в період годування) виділення із сосків молочних залоз.

Утворення ямочок, зморшок, лускаті висипи на шкірі ареоли, сверблячі, пекучі болі в полі соска, поколювання, втягнення соска всередину молочної залози, прозорі, жовтуваті чи кров'янисті виділення з соска.

Всі ці патологічні зміни не обов'язково, але можуть бути ознакою прогресування інвазивного раку молочної залози чи хвороби Педжета соска і є підгрунтям для термінового звернення до лікаря для подальшого обстеження.

 

Найчастіше за все, при пальпації (прощупуванні молочних залоз) під час самообстеження можна виявити такі симптоми і ознаки захворювання молочних залоз:

symptoms-diagnostics-12

6 Ущільнення або припухлості в молочній(их) залозі(ах)

Безболісне, вузликоподібне, тверде на дотик утворення з несиметричними краями в більшості випадків може свідчити про онкологічне захворювання. Також пухлини молочної залози можуть бути чутливими, м'якими чи округлими з рівними краями. Вони навіть можуть спричиняти біль. Проте, такі зміни можуть свідчити і про наявність доброякісної пухлини (це може бути кіста або фіброаденома). Тільки своєчасне звернення до спеціаліста допоможе встановити правильний діагноз і почати адекватне лікування.

symptoms-diagnostics-13

7 Ущільнення, припухлості в пахвовій, надключичній, підключичній області

Захворювання на рак молочної залози може поширитися на лімфатичні вузли, найчастіше це лімфатичні вузли, які знаходяться під пахвами, в над- чи підключичній області (метастазування в реґіонарні лімфатичні вузли). Такий процес призводить до патологічної опуклості, збільшення лімфовузлу(ів) у розмірах.

 

Застережливою ознакою змін і симптомів захворювання молочних залоз може бути відчуття:

9 Болю або печіння в молочній(их) залозі(ах)
10 Хворобливої чутливості шкіри молочних залоз, білясоскового кружальця і соска

 

Симптоми раку молочної залози можуть бути досить різноманітними — від зміни шкіри в різних анатомічних частинах молочної залози до ущільнень і вузликоподібних утворень в молочній залозі і реґіонарних лімфатичних вузлах.

Існують статистичні дані стосовно імовірності виникнення раку молочної залози у тих чи інших частинах молочної залози:

Таблиця

 Імовірність виникнення раку молочної залози  у тих чи інших частинах молочної залози (%)

Зображення
однієї молочної залози
Назва ділянки
молочної залози

Імовірність виникнення
раку молочної залози,
%

 symptoms-diagnostics-1  верхній зовнішній квадрант 41%
 symptoms-diagnostics-2  верхній внутрішній квадрант 14%
 symptoms-diagnostics-3  нижній внутрішній квадрант 5%
 symptoms-diagnostics-4  нижній зовнішній квадрант 6%
 symptoms-diagnostics-5  центральний (ділянка за соском) 34%

Діаграма

Імовірність виникнення раку молочної залози  у тих чи інших частинах молочної залози (%)

diagramma

 


Якщо ви виявили у себе будь-які незвичні ознаки або симптоми, перш за все, зберігайте спокій і здоровий глузд, не впадайте у відчай і не панікуйте! Неодмінно і якомога раніше зверніться до спеціаліста!

Потрібно ще раз підкреслити, що деякі форми раку молочної залози, особливо на ранніх етапах, протікають взагалі без явних симптомів, а симптоми, аналогічні тим, що можуть характеризувати розвиток раку молочної залози, свідчать про наявність не злоякісного процесу, а є результатом протікання інфекційних або інших доброякісних захворювань молочної залози.

Вирішити питання щодо причини таких змін в молочних залозах можливо тільки шляхом консультації у спеціаліста та обстеження з подальшою постановкою діагнозу. Чим швидше ви зробите це — тим скоріше забезпечите собі спокійне життя або адекватну медичну допомогу.

Прочитано, разів: 6971 Останнє редагування Понеділок, 01 грудня 2014 10:42