Хіміотерапія

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Хіміотерапія

Хіміотерапія 2

chemotherapyХіміотерапія (ХТ) використовує фармакологічні препарати для ослаблення/руйнування ракових клітин в організмі хворого, включно клітин у ділянці первинної пухлини і тих клітин, які могли потрапити через кровообіг до інших органів і тканин. Препарати, що їх застосовують при ХТ, запобігають росту ракових клітин та їх розповсюдженню шляхом руйнування клітин або зупинки їх ділення. ХТ — це системне лікування, отже впливає на весь організм пацієнтки завдяки кровообігу.

ХТ застосовується для лікування по-перше: ранніх стадій інвазивного РМЗ для знищення будь-яких ракових клітин або мікрометастазів, що могли залишитися після хірургічного втручання, а також для зниження ризику рецидивування та метастазування, по-друге: пізніх стадій РМЗ як паліативне лікування для знищення або руйнування якомога більшої кількості пухлинних клітин.

Хоча план лікування кожної пацієнти є обов'язково індивідуальним, існують загальні рекомендації щодо застосування ХТ на різних стадіях захворювання.

У лікуванні хворих з ранніми стадіями РМЗ досить поширеною практикою є призначати ХТ після хірургічного лікування як можна швидше після відновлення стану (в ад'ювантному режимі). ХТ призначається:

1 За наявності ракових клітин у лімфовузлах (незалежно від розміру пухлини чи менопаузального статусу)
2 У передменопаузальному періоді у випадку інвазивного РМЗ
3 При поєднаному HER2-позитивному і гормон-рецептор-негативному типі РМЗ з високим індексом проліферації клітин та ризиком рецидивування

ХТ не рекомендована при ЕР-позитивному неінвазивному РМЗ, раку in situ, наприклад — протоковій карциномі in situ, що обумовлено незначним ризиком поширення пухлинного процесу на інші органи і тканини організму.

На пізніх стадіях РМЗ (ІІІ-IV) ХТ частіше проводять до хірургічної операції (у неоад'ювантному режимі) з метою зменшення обсягу пухлини.


Побічні ефекти хіміотерапії

Хіміотерапія руйнує ракові клітини у зв'язку з тим, що дія хіміопрепаратів спрямована на клітини, які швидко діляться
Останнє редагування Субота, 27 лютого 2016

Схеми хіміотерапії

У більшості випадків хіміопрепарати призначають у комбінаціях за так званими спеціально розробленими схемами. Найчастіше стандартні ХТ схеми включають препарати з однієї чи двох груп хіміопрепаратів, а саме: антрацикліни, що є хімічно подібними до антибіотиків (адріаміцин,…
Останнє редагування Субота, 27 лютого 2016
Повернутися до розділуЛікування РМЗ
Ви тут: Home Лікування РМЗ Хіміотерапія