Променева терапія

Науково-освітній інтернет-портал ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України

Первинна профілактика, діагностика і лікування хворих на рак молочної залози

Променева терапія

Променева терапія 1

radiation-therapyПроменева терапія — один з основних методів комплексного лікування РМЗ. Променева терапія (ПТ), яка також називається радіотерапією, — це високоефективний вузькоспрямований метод впливу на тканини ракової пухлини.

ПТ полягає в застосуванні опромінення. Це опромінення являє собою так зване іонізуюче випромінювання, яке є видом гамма-випромінювання. Під час проникнення цього випромінювання гамма-частинки ніби вибивають з органічних молекул електрони, внаслідок чого відбувається їх іонізація. В результаті цього відбувається руйнування структури клітин. У цьому й полягає принцип ПТ.

Хоча опромінення впливає і на здорові клітини, клітини пухлини набагато чутливіші й тому руйнуються набагато швидше. Крім того, ракові клітини не володіють тими відновлювальними властивостями, які є у здорових клітин тканини молочної залози.

В основному ПТ застосовується після операції з метою «добити» клітини пухлини, що залишилися. Технічні можливості дозволяють підвести необхідну дозу випромінювання як до первинного вогнища, так і до реґіонарного лімфатичного колектора і спричинити тим самим повне або достатньо глибоке ураження пухлинних структур у зонах впливу. Органозберігаючі операції обов'язково доповнюються післяопераційною ПТ.

Багато пацієнток із побоюванням ставляться до цього методу лікування, вважаючи, що при цьому відбувається вплив радіації на весь організм. Однак цей метод легко переносять, у порівнянні, наприклад, з ХТ, і побічні ефекти його обмежені лише місцем докладання. ПТ дозволяє зменшити ризик рецидивування й метастазування до 70 % і збільшити виживаність хворих. У пацієнток після органозберігаючих оперативних втручань застосування ПТ призводить до зниження майже на 60 % ризику рецидиву в тій же молочній залозі.

ПТ відіграє важливу роль у лікуванні всіх стадій РМЗ: її призначення є доцільним для пацієнток із І-ІІІ стадіями після видалення пухлини або мастектомії. Також ПТ є вагомою для лікування пацієнток із IV стадією РМЗ.


Променева терапія

Променева терапія — метод цілеспрямованого впливу на пухлину для знищення ракових клітин, які могли залишитися після операції. Променева терапія проводиться в ділянці локалізації пухлини або в місцях, де знаходяться метастази
Останнє редагування П'ятниця, 19 грудня 2014
Повернутися до розділуЛікування РМЗ
Ви тут: Home Лікування РМЗ Променева терапія