Вибір типу оперативних втручань
Версія для друку

Вибір типу оперативних втручань

(1 Голосувати)

surgical-treatmentНеобхідність у системній терапії не залежить від типу хірургічного втручання, тому не варто вважати, що, вибравши радикальну мастектомію, хворій не знадобиться хіміотерапія (ХТ). Нині пацієнтка бере більш активну участь у своєму лікуванні, ніж це було раніше. Всього кілька десятиліть тому жінка йшла на операцію і не знала, чи залишиться вона з молочною залозою після операції чи варто заздалегідь «попрощатися» з нею.

На сучасному етапі, перед початком лікування, необхідно проведення багатьох досліджень, які дають змогу оцінити стан пухлини, її молекулярний та біологічний профіль, поширеність пухлинного процесу і вибрати найбільш відповідний варіант операції. Як правило, проводяться консультації хірурга, хіміотерапевта, радіолога та морфолога.

Варто відзначити, що у цій ситуації є і певний недолік. Справа в тому, що за такого величезного обсягу інформації, яку отримує хвора, вона перебуває у стресовому стані, і трапляється так, що вона думає: «Краще б сам лікар приймав рішення про операцію». Інакше кажучи, приймати самостійне рішення буває досить важко. Однак надалі пацієнтка буде позбавлена від усяких думок, на зразок: а що було б, якби я взяла активну участь у виборі операції?

У будь-якому випадку важливо пам'ятати, що вибір лікування залежить від таких факторів, як розмір і природа пухлини, стадія пухлинного процесу. Лише одне хірургічне лікування застосовують на ранніх (Са in situ та I) стадіях РМЗ, а на всіх інших – хірургічне лікування обов'язково має бути доповнене ПТ, системними методами лікування або їх поєднанням. Якщо консиліум лікарів на підставі всебічного обстеження вважає, що в даній ситуації можна вибрати органозберігаючі втручання і курс ПТ або мастектомію, то пацієнтка може вибрати органозберігаючі операції, не ризикуючи при цьому життям.

Пацієнтка повинна запитати сама себе: чи хоче вона зберегти молочні залози. Іноді у такій ситуації жінка часто говорить, що її це не хвилює, аби врятували життя. Однак після того, як пройде шок від діагнозу рак, є час подумати і зважено прийняти рішення.

При виборі типу операційних втручань необхідно враховувати наступне:

  • Є чи немає у пацієнтки протипоказання до ПТ
  • Чи має намір жінка провести реконструктивну операцію молочної залози
  • Наскільки важливо для пацієнтки зберегти молочну залозу
  • Наскільки допоможе мастектомія зменшити занепокоєння жінки з приводу рецидиву раку
Прочитано, разів: 2477 Останнє редагування П'ятниця, 19 грудня 2014 16:54