Типи хірургічних втручань при раку молочної залози
Версія для друку

Типи хірургічних втручань при раку молочної залози

(0 голосів)

surgical-treatmentНагадуємо, що в Україні, як і в багатьох країнах світу, лікування онкологічних хворих виконується відповідно до затверджених Міністерством охорони здоров'я України Стандартів (протоколів) надання медичної допомоги за спеціальністю «онкологія» [1].

Ці стандарті (протоколи) є обов'язковими до виконання в усіх спеціалізованих онкологічних клінічних закладах на території держави.

Нижче наведені схеми стандартного лікування хворих на рaк мoлoчної залози (РMЗ)  відповідно до цих Стандартів [2].

Посилання на сайт Міністерства охорони здоров'я України та на офіційні документи наведені внизу сторінки.

Відповідно до вищезазначених стандартів/протоколів лікування хворих на РМЗ прийнято наступні оперативні втручання:

Основний перелік

Основний перелік оперативних втручань

Стадії І, IIа

Проведення органозберігаючих операцій показане на початкових стадіях та після ефективного проведення неоад'ювантної хіміотерапії з досягнутою регресією пухлини і метастазів у лімфатичних вузлах (на ІІ-IIIА стадіях)?:

  • Органозберігаюча операція з лімфодисекцією та визначенням чистоти меж резекції;
  • При локалізації пухлини в центральному квадранті, мультицентричності пухлини — мастектомія, можливе виконання одночасної підшкірної мастектомії з ендопротезуванням та реконструктивної операції;
  • При локалізації пухлини у внутрішніх квадрантах — різноблочна операція — квадрантектомія з лімфодисекцією та визначенням чистоти меж резекції.

Стадії IІb-IIІа

Коли неоад'ювантна хіміотерапія неефективна або протипоказана, виконується радикальна мастектомія; якщо після неоад'ювантної хіміотерапії отримано повну або часткову регресію пухлини, можлива органозберігаюча операція з лімфодисекцією та визначенням чистоти меж резекції.

Додатковий перелік

Додатковий перелік втручань, які можуть застосовуватися при достатньому матеріально-технічному забезпеченні

Стадії І, ІІ

При мультицентричному рості пухлини, малих розмірах молочної залози, коли виконання органозберігаючої операції протипоказано, виконується одночасна підшкірна мастектомія з ендопротезуванням.

Стадії IIIb, IV

Катетеризація внутрішньої грудної артерії використовується як самостійне оперативне втручання для проведення неоад'ювантної або паліативної хіміотерапії.

Стадії ІІ, ІІІ

Одномоментна мастектомія з реконструкцією молочної залози або відтермінована реконструкція молочної залози.

Органозберігаюче втручання — найчастіше це операція квадрантектомія, яка полягає у видаленні пухлини молочної залози із оточуючими її тканинами, при якій проводиться обов'язкове інтраопераційне експрес-дослідження чистоти меж резекції. У випадку інвазивного раку операція поєднується з видаленням пахвових лімфатичних вузлів — лімфодисекцією. На початкових стадіях раку сьогодні замість традиційної пахвової лімфодисекції можливе видалення тільки «сторожових лімфовузлів».
Після таких операцій обов'язково у всіх випадках проводиться післяопераційний курс ПТ на область тканин молочної залози, що залишилися.
Мастектомія — операція, під час якої видаляється вся молочна залоза з реґіонарними лімфатичними вузлами. Після цієї операції курс ПТ проводиться не завжди, а тільки за показаннями.

Кожен із зазначених хірургічних методів поєднується із системною терапією: ГТ та/або ХТ (в залежності від стадії захворювання та від молекулярно-біологічного типу пухлини).

Прочитано, разів: 4387 Останнє редагування Субота, 27 лютого 2016 14:25