Реконструктивна (пластична) хірургія
Версія для друку

Реконструктивна (пластична) хірургія

(0 голосів)

surgical-treatmentЯкий би не був вік пацієнтки, її матеріальне становище чи сексуальна активність, неможливо передбачити, яка буде реакція жінки на відсутність молочної залози. Кожна пацієнтка повинна відповісти собі на запитання: наскільки важливо для неї відновлення колишньої форми? чи зможе жити із змінними протезами або потребує повного хірургічного відновлення колишніх форм?

Реконструкцію молочної залози можна проводити одночасно з радикальною операцією на залозі або відтермінувати. Можливість виконання реконструктивних операцій з хорошими результатами сприяє швидкому відновленню психосоматичного статусу хворих.

Загальновідомі методики одномоментної і відстроченої реконструкції після радикальних мастектомій полягають у переміщенні шкірно-м'язового клаптя спини, передньої черевної стінки, сідниці або імплантації протеза.

Лікарі-хірурги рекомендують проведення реконструктивної операції відразу ж після видалення пухлини. Але варто брати до уваги і стан пацієнтки. Необхідно підкреслити, що відкладання реконструктивної операції на невизначений термін не призводить до негативних наслідків.

Нині в арсеналі пластичної хірургії відновлення молочної залози є різні методи і типи операцій:

1 Реконструкція молочної залози власними тканинами з ділянки живота, спини або сідниць (з або без додаткових імплантатів)
2 Реконструкція молочної залози з гладкою поверхнею
3 Реконструкція соска (за допомогою татуажу або пересадки власними тканинами)
4 Протезування молочної залози (імплантати силіконові або із сольовими розчинами)

Іноді для досягнення правильних пропорцій молочних залоз потрібна деяка корекція природної молочної залози, що також можна здійснити під час реконструктивної операції. Після операції залози повинні бути симетричними. Це особливо важливо в тому випадку, коли реконструктивна операція проводилася після односторонньої мастектомії, коли одна молочна залоза — природна, а інша — відтворена.

Показання до призначення реконструктивної операції

Залежно від стадії захворювання і проведеного лікування, реконструктивна операція може бути проведена відразу після видалення пухлини або пізніше. Отже:

1 На ранній стадії захворювання кращим вибором є операція відразу після видалення пухлини
2 У разі задавненого раку (пухлина більше 5 см з ураженням лімфатичних вузлів) після мастектомії знадобиться ХТ або ПТ, тому найкраще відкласти відновлювальну операцію до повного закінчення лікування (6-12 місяців) — до цього часу вага тіла стабілізується, і тоді можна буде приймати рішення про операцію
3

У разі місцево поширених формах раку або запального раку (стадії IIIa або IIIb) відновлювальна операція повинна бути відкладена з наступних причин:

  • Час, який буде потрібен для відновлення після реконструктивної операції, може призвести до затримки необхідних етапів лікування — ХТ та ПТ
  • Відновлювальна операція змінює стан тканин у ділянці видаленої пухлини, що може перешкодити об'єктивному спостереженню за даною ділянкою у зв'язку з високим ризиком рецидивування

Прочитано, разів: 2420 Останнє редагування Понеділок, 08 грудня 2014 11:43