Лімфодисекція
Версія для друку

Лімфодисекція

(0 голосів)

surgical-treatmentНаявність ракових клітин у лімфатичних вузлах свідчить про високий ризик виявлення клітин пухлини в інших ділянках організму, тобто про ризик розвитку метастазів.

Зазвичай у разі РМЗ першочергову увагу приділяють наступним типам лімфовузлів:

1 Лімфовузли в ділянці шиї і ключиці (надключичні, підключичні і шийні)
2

Пахвові лімфовузли

У разі лімфодисекції планують досягти і лікувальну, і діагностичну мету — визначити показання до ад'ювантної ХТ та прогноз захворювання. Слід видалити та гістологічно вивчити не менше 10 лімфатичних вузлів.

Традиційна лімфодисекція

Традиційна пахвова лімфодисекція

Під час органозберігаючої операції або мастектомії проводять видалення певних лімфовузлів у ділянці пахви.

Традиційна пахвова лімфодисекція передбачає видалення лімфовузлів першого рівня (знаходяться нижче нижнього краю малого грудного м'яза) і другого рівня (розташовані під малим грудним м'язом).

У жінок з інвазивним РМЗ така лімфодисекція проводиться разом із мастектомією — або одночасно з нею, або після видалення пухлини (через окремий розріз).

Ускладнення лімфодисекції

Ускладнення лімфодисекції

До найбільш поширених ускладнень лімфодисекції відносять:

  1. Втрату або зниження чутливості в ділянці пахви, що спричинено розсіченням нервових волокон (через деякий час чутливість може відновитися, проте є випадки, коли чутливість так і не відновлюється)
  2. Слабкість, оніміння, поколювання або погана рухливість руки, а також лімфедема руки — лімфатичний набряк (для зменшення відчуття дискомфорту в руці призначають лікувальну фізкультуру)
  3. Флебіт у пахвовій ділянці (після курсу аспірину протягом тижня ці явища зникають)
  4. Інфекційні ускладнення, які зазвичай супроводжуються болем, почервонінням і набряклістю в ділянці операції, а іноді й виділенням гною (в разі виникнення цього ускладнення призначають антибіотики)

Прочитано, разів: 3670 Останнє редагування Субота, 27 лютого 2016 14:26